Hosté prahli po odvetě za loňskou sezonu, kdy jim Havířované vzali trofej ve finále tím nejtěsnějším možnýr rozdílem. Hosté se vrhli do zápasu po hlavě a vytvořili si velký tlak. Nápor hostí neustával a domácí často s velkými obtížemi zastavovali útoky soupeře. Domácí předváděli výkon na pokraji ležérnosti provázený banálními chybami. Od diváků si museli vyslechnout řadu nelichotivých komentářů, zvláště po nevynucených technických chybách.

Při drtivém tlaku Přelouče, zmatku v domácích řadách a při velkovýrobě chyb bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy hosté začnou nedbalý výkon domácích trestat. Ve 13. minutě se to ještě Stýblovi z trestného kopu nepovedlo. Ve 25. minutě Kašpar prorazil a Kohout proměnil kop po pětce – 0:7. Ve 28.min. dostal Rapant žlutou a musel na 10 minut opustit hřiště. Toho hosté využili a Stýblo zvýšil z trestného kopu na 0:10. Jelikož nadějná akce Havířova skončila v závěru první půle pár centimetrů před brankovou čárou, šli do kabin spokojenější hosté.

Druhou část hráli Havířované jako vyměnění a už po pěti minutách vedli. Nejdříve po krásné kombinaci roje i útoku prorazil Olšanský a A. Kloda proměnil kop od autové lajny. Pak využil zmatku v obraně hostů Ondřej Kloda a svítil na ukazateli skóre stav 12:10. Rázem bylo domácích plné hřiště a naopak Přelouč se nedokázala dlouhé minuty vymanit z tlaku domácích. Ten přinesl další pětky. V 52. minutě prošel Tomčík a o třináct minut později nezadržitelně skóroval i Leroch. Hosté nerezignovali a snížili, ale v závěru domácí přidali a dovedli zápas do vítězného konce, i když z drtivého tlaku už další body nevydolovali.

„Můžu mužstvu jenom poděkovat za výsledek a za předvedenou hru ve druhém poločase. První poločas nevyšel podle našich představ, soupeř nás překvapil. Až ve druhé půli jsme začali hrát to, co jsme chtěli hned od začátku. Je před námi ještě hodně práce, abychom na podzim hráli tak, aby nás to vyneslo na vyšší místa v tabulce extraligy,“ řekl po zápase kouč Havířova Pavel Indrák.

Body: A. Kloda 6, Olšanský 5, O.Kloda 5, Tomčík 5, Leroch 5 – R. Kašpar 5, Musil 5, Stýblo 3, M. Kohout 2.
Pětky: 4:2, ŽK T. Rapant (H), Lannen (P), ČK Dýrr (úder pěstí, R). Rozhodčí Čekal – Čech, Juřica, 135 diváků.
Havířov: Macháček, Grabski (Střaslička), Fajkus (Hanus), Wantulok, Olšanský, P.Kovács, T. Rapant (J.Kokinda), Leroch – O. Kloda (Dýrr), Kotík (Badura) – Bastl, Šmolka, Tomčík, M. Kovács (R.Čmiel) – A. Kloda. Trenér