„Velkým zklamáním pro mne je a byl postoj města a zájem fanoušků o stolní tenis. Obojí bylo v minulých letech na nedostatečné úrovni. Asi náš sport není holt tak atraktivní a divácky přitažlivý,“ byl velice zklamán předseda klubu Rostislav Horáček. Ten stojí na prahu každé sezony prakticky sám před cílem sehnat dostatek finančních prostředků na provoz všech družstev. A to je setsakramentsky těžká úloha.

Po loňských problémech s financováním a nedostatečnými dotacemi ze strany města se byli Karvinští nuceni přihlásit až do třetí ligy. „Před sezonou jsme si říkali, že si zkusíme vybojovat postup zpět alespoň do druhé ligy,“ vysvětloval Horáček. Tento pokus se ale nezdařil. Navíc Horáček cítí nevalnou podporu ze strany karvinské radnice, která klubu přispěla na sezonu sto tisíci. „Sezonní rozpočet je minimálně čtyřnásobně vyšší. Na financování tak vysoké soutěže to nestačí. Musíme hledat jiné alternativy,“ pravil předseda karvinského klubu.


Jednou z nich je přesun A družstva do jiné obce na Karvinsku. Zájem má údajně Stonava, která už Klubsten ubezpečila, že finance na příští sezonu bez problémů sežene. Existuje i rázné řešení zrušit v Karviné stolní tenis dospělých docela. V tom případě by se ve městě hrály jen druhořadé soutěže okresní úrovně. „Možné je vše,“ podotkl Horáček.


Momentálně je pro něj prioritou karvinská mládež. „Připadá mi daleko logičtější shánět peníze na děti a podporovat finančně místní mládež. Tu město podporuje, za což zaslouží dík. Nedostatečná je ale jeho podpora našeho A týmu, také ostatní subjekty nejsou příliš vstřícné, a tak to v tuto chvíli skutečně vypadá spíše tak, že áčko v Karviné skončí a budeme zde nadále provozovat jen mládežnická družstva,“ zakončil Horáček nepovzbuzující zprávou.