Obávaná nepříznivá předpověď počasí na víkend se naštěstí nevyplnila a proto se tuto sobotu mohl uskutečnit v areálu letního koupaliště Karviná již tradiční otevřený turnaj v plážovém volejbalu dvojic, který pod patronací města pořádá jediný fungující oddíl plážového volejbalu na Karvinsku – BVK Karviná.


Turnaj získává na oblibě také u hostů v zahraničí, do kterýchžto míst zavál vítr dobré renomé celé akce. Letos se z celkového počtu 24 přihlášených dvojic, což je vlastně maximální limit dvojic stanovený pořadateli, přihlásili také dva týmy z Polska a jeden ze Slovenska.


Hrálo se osvědčeným systémem na čtyři skupiny po šesti dvojicích, z nichž první čtyři postupující byli nasazeni do vyřazovacího pavouka, ve kterém už nebyla možnost opravného zápasu. „Přihlásilo se nám také šest smíšených dvojic, a proto jsme se rozhodli jednu skupinu vytvořit pouze pro tyto páry. Což byl tah, který zúčastněné mixy velice ocenily, protože ve skupině odehrály vyrovnané zápasy,“ řekl Otakar Kotyza, jeden z pořadatelů slibně se rozvíjejícího podniku.


Za krásného počasí byly k vidění po celý den velmi dobré výkony všech zúčastněných dvojic. A nutno dodat, že většina výsledků odehraných zápasů byla hodně vyrovnaná. Tím pádem se semifinálová a finálová utkání hrála v pozdních odpoledních hodinách.


K prvnímu zápasu v boji o postup do finále, nastoupila dvojice z pořádajícího klubu BVK (Beach Volleyball Karviná) Kamil Babušek s Jakubem Hulou proti týmu Petr Nečas (Orlová), Martin Navrátil (Havířov). Po vyrovnaném souboji (21:19, 21:18) se prvním finalistou stala dvojice Nečas, Navrátil. Ve druhém zápase o postup do finále nastoupili Jakub Jaborský (Hlučín), Martin Harazim (Kravaře) proti loňským vítězům Tomáši Rusinovi se Stanislavem Koupilem (oba Karviná). V tomto boji, který byl také velice vyrovnaný (21:17, 21:18) se postupující dvojicí stali Rusina s Koupilem.


V utkání o konečné třetí místo porazil duet Jaborský - Harazim dvojici z BVK Babušek, Hula 2:0 na sety (21:17 a 21:16). K finálovému zápasu nastoupili Koupil a Rusina proti Nečasovi s Navrátilem. A po těžkém a fyzicky velice náročném boji, se vítězi III. ročníku Městského turnaje stali obhájci titulu z loňského roku, dvojice Stanislav Koupil, Tomáš Rusina. Vyhráli 2:0 na sety (21:17, 21:16) a potvrdili skvělou formu.


„Turnaj se díky příznivému počasí opět vydařil. Jménem pořádajícího klubu bych rád poděkoval všem zúčastněným hráčům i divákům, kteří přišli hráče podpořit a podívat se na slušné zápasy. V neposlední řadě také chceme touto formou poděkovat městu Karviná, které dodalo věcné ceny a společnosti STaRS za dlouhodobou spolupráci,“ dodal Otakar Kotyza a zároveň pozval všechny příznivce beache na další turnaj, který se pod názvem S poštovní spořitelnou do finále 2008 uskuteční 5. července opět v areálu letního koupaliště Karviná. Více informací na www.beachkarvina.net.