Házenkářský Baník OKD Karviná řeší v těchto dnech ožehavá témata. Za prvé, kdo bude nástupcem trenéra Rastislava Trtíka na trenérské lavici, za druhé, jak poskládat konkurenceschopný kádr pro další ročník a za třetí, jestli se pro sezonu 2008/09 přihlásit znovu do Ligy mistrů či ne.


To jsou zásadní otázky pro vedení klubu, potažmo pro manažera Miroslava Pelecha, který musí být v těchto dnech mentálně totálně vyčerpán. Zkušený rutinér přesto zachovává klid a neztrácí humor. Na dotaz, zdali Evropská házenkářská federace vyžaduje závazné přihlášky do Ligy mistrů ještě před začátkem července, souhlasně kývl a na doplňující otázku, kdy to přesně má být, odvětil: Dneska.


Trenér se hledá
Rastislav Trtík dodrží chlapské slovo a odchází do Prešova. Minimálně na rok. Nástupce se stále hledá. Karvinští oslovili trenéra juniorky Jaroslava Hudečka, ten ale odmítl a další alternativy jsou ve hvězdách.


Změny v kádru
Po Kuzovi, Marjanovičovi a Indjičovi, což byly opory základního kádru, odchází do ciziny i úderná levá spojka karvinské sestavy – Martin Farkašovský.
Čtyřiadvacetiletého hráče si vyhlédl Airport Debrecín, jeden z lepších týmů maďarské nejvyšší soutěže. „Martina Farkašovského jsme získali loni jako nadějného hráče, bohužel se zranil a když se uzdravil, měl zdravotní problémy znovu. Přesto si odvedl své a protože mu končila smlouva a přišla adekvátní nabídka z Debrecínu, nemělo smysl jej v Karviné nějak držet. Třeba se za rok zase vrátí,“ komentoval Farkašovského přestup manažer Pelech.

Hrát či nehrát, toť otázka
Zaujmout kladné či negativní stanovisko ohledně účasti klubu v prestižní Champions League není pro Baník nic nového. Tuto záležitost naťukli karvinští funkcionáři bezprostředně po letošním dalším fiasku v této milionové soutěži. Už v zimě se řešilo, zdali má cenu bojovat o Ligu mistrů každý rok, nebo zda se raději nepokusit o vybudování tak kvalitního kádru, který by nebyl v Lize mistrů jen do počtu. To by ale zákonitě nějaký čas trvalo.

Více informací v zítřejším vydání karvinského deníku