Havířovský motokrosař se opět zúčastnil nejtěžšího závodu na světě v enduru

Hned po příjezdu do nádherné alpské přírody přivítal účastníky pohled na gigantickou železnou horu, kde se závod odehrával. „Ve čtvrtek ráno jsem si udělal formální přejímku, uvelebil se v depu a šel dospat probdělou noc. Cesta do Rakouska totiž byla nekonečná. Odpoledne potom proběhlo seznámení s ostatními českými jezdci, kterých tam bylo i s doprovodem požehnaně. Večer nějaké to grilování a slivovička,“ popsal první den po příjezdu Rybář.


V pátek ráno byl odstartován první kvalifikační prolog, kde všech 1 500 jezdců jednotlivě startuje v krátkých intervalech a absolvuje 13 kilometrů dlouhou trasu, která je situována převážně po šotolinových cestách. Ta po vrstevnicích stoupá až na vrchol hory. V sobotu se opakovalo to samé.


„Po oba dny jsem zajel slušný výsledek. S ohledem na to, že jsem startoval na čtyřtaktní Yamaze WR 250, která má pro tento prolog velmi malý výkon. Na rovných úsecích jsem oproti silnějším strojům značně ztrácel. I tak jsem ale v pátek zajel 197. místo a v sobotu 206., což mi sice zajistilo jistý start v hlavním závodě Hare Scramble, ale bohužel až z páté řady. Ze soboty na neděli jsem před hlavním závodem spal možná tak tři hodiny, protože tisícovka odpadlíků, kteří se nekvalifikovali, dělala v depu tak strašný hluk, že nebylo možné na chvíli oka zamhouřit,“ přiblížil havířovský jezdec.

Více informací v zítřejším vydání Karvinského deníku