Předminulý víkend proběhlo na nejtěžší umělé slalomové dráze na světě pod přehradou Želiv poblíž Humpolce republikové mistrovství tříčlenných družstev, takzvaný závod hlídek. Jednalo se o závody nejvyšší kategorie, které jsou zařazeny do Českého poháru. Aby taky ne, když šlo o domácí šampionát.


Na něj se probojovalo dvanáct družstev s účastí reprezentantů. Jedinou medaili, kterou zástupci ostatních oddílů vytrhli ze spárů USK Praha a Dukly Brandýs, dvou největších českých klubů, byl právě bronz karvinských kajakářů, jezdících za Ostravu.


„Startovali jsme jako jedni z favoritů, jelikož v individuálním závodě se naši chlapci umístili velice dobře. Tomáš Maslaňák skončil v dopoledním závodě čtvrtý a jako jediný junior v historii těchto závodů dokonce útočil na medaili,“ pochválil stálici karvinského vodního slalomu trenér kajakářů Roman Neugebauer. Právě on rovněž závodil a společně s třetím do karvinské „party“ Jakubem Waloszkem se umístili v první polovině startovního pole.


Loni se Karvinští na stejném podniku umístili na páté pozici. Také letošní závod proběhl ve dvou kolech a časy se sčítaly. Už po první jízdě obsadili karvinští kajakáři skvělé třetí místo a perfektní druhou jízdou ji dokázali udržet před dalšími dotírajícími hlídkami pražského USK.


„Je to další průlomový moment karvinského sportu,“ pochvaloval si trenér Neugebauer. V průběžném pořadí Českého poháru se Tomáš Maslaňák drží po osmi závodech na průběžné šesté příčce a je jediným juniorem, který v pořadí zasáhl mezi seniorské reprezentanty.