Všechna mládežnická družstva Junior Tenisu měla před sebou závěrečné dva zápasy svých soutěží. Mladší žáci odehráli předposlední zápas ve Vsetíně s místním týmem MEZ a suverénně jej ovládli. Z devíti zápasů povolily karvinské děti těm domácím pouze pět gamů, takže na skóre vyhrál Junior Tenis drtivě 108:5(!). Byl to zároveň největší rozdíl ve skóre během celé sezony v oblastním přeboru.


Rozlosování soutěže tomu chtělo, že přebor gradoval v závěrečném kole. Karvinští přivítali na městských tenisových kurtech (bývalý Jäkl) druhou Zbrojovku Vsetín a byl to velký boj o postup do Wilson ligy, nejvyšší krajská soutěže této věkové kategorie.


„Zpočátku se to pro nás nevyvíjelo moc dobře. Začalo se na více kurtech najednou a většinou úvodní sety dvouher vyznívaly lépe pro hráče Vsetína,“ přiznal předseda klubu a trenér v jedné osobě Rostislav Kniezek. „Obíhal jsem jednotlivé kurty a zjišťoval stavy. Bylo vidět, že naši hráči cítili obrovskou zodpovědnost a z toho plynula počáteční nervozita. Byť byli kluci a holky maximálně připraveni, nervozita byla znát,“ vykládal Kniezek.


Proto se snažil své svěřence psychicky povzbudit. Hráči se pak skutečně vyhecovali k obrovským výkonům a získali důležité body. Po šesti dvouhrách tak byl stav 4:2 pro Karvinou a domácí byli blízko postupu. Stačila jim k němu jediná vyhraná čtyřhra ze tří zbývajících deblových zápasů. A to se také stalo. O vítězný bod se ve čtyřhře postarali bratři Šafránkové. Obratem ve dvouhře na sebe upozornil Jan Orság, který otočil stav zápasu, ačkoliv úvodní set prohrál 2:6. Pak se ovšem vypjal k perfektnímu výkonu a zbývající sady vyhrál 6:2 a 6:0. Další důležité dvouhry vyhráli Filip Šafránek, Ondřej Schweiger a Markéta Malyszová, která za celou sezonu neprohrála jediný soutěžní duel(!). Podobně suverénně si počínal i Honzík Orság.


Družstvo mladších žáků tedy zaslouženě vyhrálo celou soutěž – oblastní přebor. Až na Vratimov porazilo všechny své soupeře a zajistilo si v příští sezoně účast v krajské soutěži – Wilson lize, což je nejvyšší soutěž této věkové kategorie, neboť vítězové jednotlivých krajů postupují rovnou na mistrovství republiky a výše už pochopitelně nic být nemůže.

Družstvo hrálo letos ve složení: Jan Orság, Kamil Šafránek, Filip Šafránek, Ladislav Burián, Radim Cycoň, Daniel Macura, Ondřej Schweiger, Markéta Malyszová, Magdaléna Russinová a Maja Mujevičová.

Poslední zápasy: MEZ Vsetín – Karviná 0:9, Karviná – Zbrojovka Vsetín 5:4

Konečná tabulka oblastního přeboru:
1. Karviná 13
2. Kopřivnice 13
3. Z. Vsetín 12
4. Vratimov 12
5. Rožnov p. R. 10
6. Nový Jičín 9
7. MEZ Vsetín 8
8. Olomouc 7

Starší žáci Junior Tenisu hráli letos oblastní soutěž a umístili se na krásném druhém místě za bezchybným Frýdkem-Místkem. Zde se ale sluší připomenout, že nejlepší starší žák Karviné Jan Lemel byl klubem zapůjčen na hostování do Orlové, která tento rok hrála nejvyšší soutěž starších žáků, tzv. Kadet Tour. „Jsem si jist, že s ním v sestavě bychom atakovali postup,“ domnívá se trenér Kniezek. „Bohužel v Karviné ještě pořád není tenisové zázemí na takové úrovni, jako třeba v některých okolních městech, a tak naši nejlepší hráči v rámci svého sportovního rozvoje preferují start v některém ze sousedních klubů, které disponují vyšší soutěží. V tomto případě to byla třeba Orlová,“ podotýká Kniezek.


Starší žáci prohráli letos jediný zápas, přesto to na postup do oblastního přeboru opět nestačilo. Toto družstvo má neuvěřitelnou smůlu, neboť již potřetí v řadě mu postup unikl o vlásek. Třikrát po sobě skončilo druhé nebo těsně pod postupovou metou. „Tým ale nyní zůstane přibližně ve stejném složení, pouze doplněn o některé mladší žáky, takže v příští sezoně už bychom chtěli na postup opravdu zaútočit a já věřím, že se nám to konečně i podaří,“ je optimistou Kniezek.


Družstvo hrálo letos ve složení: Jiří Mazur, Jan Orság, Kamil Šafránek, Filip Šafránek, Daniel Bařina, Markéta Malyszová, Magdalena Ptáková a Klára Valuštíková.


Poslední zápasy: Karviná – Český Těšín 8:1, Bohumín – Karviná 2:7


Konečná tabulka oblastní soutěže:
1. Frýdek-Místek 12
2. Karviná 11
3. Český Těšín 9
4. Hlučín 8
5. Havířov B 8
6. Bohumín 8
7. Orlová C 7

Naopak komu se postup z oblastní soutěže do oblastního přeboru povedl, je družstvo dorostu. To bylo letos nově sestaveno, přesto se mu hned první rok společného fungování povedl bravurní kousek. Během sezony karvinský tým nezaváhal ani jednou a s přehledem svou skupinu oblastní soutěže vyhrál. Vyrovnaný tým táhli především chlapci, kteří prohráli všehovšudy jediný duel během celé soutěže! „V posledních dvou utkáních, kdy se rozhodovalo o postupu, nám velice pomohla i děvčata,“ podotkl Kniezek.


Předposlední zápas hráli Karvinští na kurtech Sokola Bohumín, kde proti místnímu béčku vyhráli jasně 7:2 a závěrečný zápas proti céčku Orlové proměnili ve svou exhibici, i když i tady se hrálo o postup. Dorostenci a dorostenky Junior Tenisu ale nastálou situaci zvládli skvěle. Soupeře deklasovali 9:0 a moholi začít slavit.


Družstvo hrálo letos ve složení: Jan Lemel, Petr Knybel, Jakub Krumplovič, Vojtěch Siuda, Pavel Bureš, Oldřich Janík, Jiří Mazur, Natálie Sikorová, Beata Matulová, Johana Mojáková, Beáta Buchtová.


Poslední zápasy: Bohumín B – Karviná 2:7, Karviná – Orlová C 9:0


Konečná tabulka oblastní soutěže:
1. Karviná 14
2. Orlová B 13
3. Orlová C 12
4. Bohumín A 10
5. Bohumín B 10
6. Fr.-Místek A 10
7. Fr.-Místek B 8
8. Frýdlant n. O. 7

Tato sezona byla pro Junior Tenis tou nejúspěšnější v krátké historii klubu. Je vidět, že práce v klubu směřuje správným směrem a že se s tenisovou mládeží v Karviné pracuje kvalitně. „Určitě bych ještě zmínil podporu rodičů, kteří své děti doprovázeli do vzdálenějších lokalit typu Vsetína, Frýdlantu, Olomouce atd. Pomáhali nám a určitě jsou i oni pyšní, že jejich děti tak vzorně reprezentovali náš klub i město Karviná,“ podotkl Rostislav Kniezek. „Tenis je individuální sport. Potřebuje nejen maximální zázemí ze strany rodičů, ale neobejde se ani bez odříkání na úkor volného času,“ zakončil.