Střelec doufá, že mu spolupráce s Vojtou Petrovským bude klapat

Podle mnohých by se měl Hastík v kádru mistrovského kádru házenkářů stát výraznou posilou, jelikož jde o výtečného střelce. Bývalý hráč Zubří, pocházející z Brna, podepsal v Karviné smlouvu na dva roky.

Jak se seběhly vaše námluvy s Karvinou? Byli jste v kontaktu s vedením Baníku už během minulé sezony?
To ještě ne, Baník přišel s nabídkou až po sezoně, teď v létě. Protože mi ve Frýdku zrovna končila smlouva a byl jsem volným hráčem, usoudil jsem, že pro mě bude vhodná změna prostředí. Navíc se jedná o mistrovský tým.


Co si slibujete od karvinského angažmá?
Předně doufám, že budu platným hráčem pro mužstvo a že budeme mít s klukama opět nejvyšší cíle, jaké jsou v Karviné každým rokem. To znamená, že budeme bojovat o titul a že jej také získáme a kvalifikujeme se do Ligy mistrů.


Baník nebude po dlouhých 22 letech hrát žádný z evropských pohárů, takže ani Ligu mistrů. Nemrzí to?
To víte, že mě to mrzí, ale co se dá dělat. Nějak to přežiju (úsměv). Naším prvořadým úkolem bude teď sehrát se a v nové sezoně bojovat o nejvyšší příčku. Třeba si Ligu mistrů zahraju hned další rok.


V Karviné došlo v létě k „velkému třesku“, pokud to tak můžeme nazvat. Kádr se výrazně obměnil, jsou změny v realizačním týmu. Nebude to na škodu?
Myslím, že ne. To je prostě vývoj, klub teď volí tuto strategii a my se přizpůsobíme. Na nové spoluhráče se těším a věřím, že se nám podaří naplnit cíle, které před nás vedení klubu postaví.


Do klubu přicházíte vlastně jako jediná výraznější posila. Jinak Baník stáhnul už jen své nadějné juniory nebo bývalé juniory z okolních klubů a doplnil tým z vlastních zdrojů. Nebude to oslabení? Bude hrát Baník i v tomto složení o nejvyšší příčky?
Vím, že z kádru odešlo šest hráčů, z toho čtyři byli ze základu, ale kluci, co tady zůstali nebo teď budou v A týmu stejně jako já nově, mají takovou kvalitu, že by to nemělo být poznat. Špička české soutěže by teď určitě měla být vyrovnanější než v posledních letech, bude to také atraktivnější pro diváky, ale určitě se budeme pohybovat v tabulce někde nahoře. Bude to těžké, ale my si věříme.


Takže svého kroku přestoupit do Karviné zrovna teď nelitujete?
Nelituji, naopak se na novou sezonu těším. Těším se i na přípravu. Alespoň poznám něco nového.

V kádru se potkáte se svým někdejším spoluhráčem z Frýdku-Místku Vojtou Petrovským. A především na vás dvou bude ležet střelecká tíha zodpovědnosti. Vyrovnáte se s tím?
Hlavně doufám, že nám to bude v Karviné klapat lépe, než tomu bylo před dvěma lety ve Frýdku, kdy jsme se v kádru potkali. Tam naše spolupráce nebyla taková, jakou jsme si představovali. Především mě to moc nešlo (smích).