Sekretář klubu Roman Farář hodnotil desetidenní dril ve vysokohorském prostředí pozitivně. „Samozřejmě o tom, zdali soustředění spnilo účel či nikoliv, se přesvědčíme až časem, ale kluci dostali pořádně do těla, mákli si a o to šlo. Věnovali jsme se též turistice, výšlapům na Kriváň, dokonce jsme si vyzkoušeli i horolezectví,“ přiblížil program úvodních náročných dní přípravy novopečený sekretář i vedoucí mužstva. Obě tyto funkce se v Baníku prolínají, pokaždé je vykonává tatáž osoba. Od letošního léta je tou osobou karvinský patriot Roman Farář.


Karvinská výprava si pak v následujícím týdnu odskočila do Prešova ke dvěma úvodním zápasům přípravy s tamním Tatranem. A proti silnému soupeři, letošnímu vítězi české části extraligy a mistru Slovenska, odevzdala více než slušný výkon, který je povzbuzením do další fáze přípravy. „Na to, že jsme balon drželi v ruce asi počtvrté od května a hlavně na to, že jsme hráli jen v jedenácti lidech, jsme myslím odehráli slušný part,“ domníval se Farář.


Prešov, jenž znovu disponuje nabitým kádrem, měl už navíc odehráno vícero přípravných zápasů a působil vyhranějším dojmem. Karvinští, kteří vstřebávali únavu z fyzicky vyčerpávajícího programu, se statečně drželi a prohráli 32:36 a 31:36.


Sestava Baníku v 2. utkání v Prešově: Lefan 1 – Faith 2, Korňan 3, Vančo 3, Pavlíček 4, Heinz 1, Petrovský 6, Šulc 6, Vala 2, Mrózek, Požárek 3.


Po příjezdu domů si Karvinští chvilku odpočinuli a hned se pustili zase do práce. Trenér Martin Kostelník už netrpělivě vyhlíží svého spolupracovníka Jaroslava Hudečka, hlavního kouče juniorky národního týmu, který mu bude s letní přípravou pomáhat.


Hudeček si plnil v minulých dnech povinnosti u reprezentace, která se účastnila ME juniorů v Rumunsku a ve které měl pět svých svěřenců z Baníku (výprava se měla včera večer vrátit domů do Česka).


Nebude však problém v tom, že tito mladí hráči neabsolvovali se zbytkem týmu kondiční část přípravy v Tatrách? „Kluci budou zase vyhranější, protože měli každý den zápas. A myslím, že trenér Hudeček měl karvinské hráče pod dohledem, takže nějaké polevení nehrozilo. Co se týče fyzičky, podle mě se do toho během dvou týdnů zase dostanou,“ míní Farář.


Karviná sehraje další přípravný duel ve středu v Považské Bystrici. Ještě se neví, jestli budou trenérům k dispozici i junioři. Pro páteční duel v Hranicích už by však měl být kádr pohromadě.


„Zatím prolínáme kondiční část s přípravnými zápasy, aby se hráči nevěnovali jen síle. To by je ani nebavilo. Zhruba od poloviny měsíce přejdeme více na herní prvky a potrénujeme rychlostní vytrvalost, sem tam nějaké ty sprinty,“ přibližuje Kostelník.
Do Německa se letos baníkovci nechystají. „Ligu mistrů nehrajeme, a tak to nemá význam. Poohlížíme se po turnajích v Čechách. Jeden se koná v Třeboni, kde bude startovat Dukla, údajně i Prešov a mají tam přijet nějaké německé týmy. Tohoto turnaje se zúčastníme. Koncem srpna pak pořádáme vlastní turnaj, kde by měla hrát i naše SCM-ka, Kopřivnice, Hranice a Považská Bystrica,“ objasnil Roman Farář.
V neděli karvinští hráči odehráli první přípravné utkání na domácí palubovce – jejich sparingpartnerem byl národní tým starších dorostenců, který se připravuje na ME své věkové kategorie v Brně.
V sestavě trenéra Bartoně a karvinské asistentky Hajžmanové se objevilo i několik hráčů z Karviné – Adamík, Horňák, Chudoba, Monczka, Hanisch, Kuchař, Brož a Krejčiřík.
Dorostenci i přesto, že už mají za sebou v přípravě utkání s týmy mužů (prohra v Hranicích a vítězství v Zubří), jako by se trochu zalekli fyzické převahy a zkušeností na straně Baníku a výrazně prohráli.
Baník OKD Karviná – Česko U18 41:23 (21:10)
Baník: Lefan – Korňan 1, Heinz 4, Šulc 2, Mrózek 6/2, Požárek 5, Faith 6, Vala 2, Vančo 4, Petrovský 6, Floksa 1, Pavlíček 4.
Česko U18: Adamík, Janků – Podzimek, Vinkelhöfer 2, Novotný, Škvařil 1, Hanisch 3, Květoň 1, Chudoba 1/1, Linhart 3, Kastner, Horňák 3, Horký 2, Monczka 1, Šustáček, Krejčiřík 1, Vaněk 1, Kuchař 2, Brož 2.