Akce pořadatelů z Beach Volleyballu Karviná mají v širokém okolí už dobrý zvuk, a tak není divu, že už se jim ozývají i zahraniční dvojice s prosbou o zařazení do turnajů. Bylo to jen otázkou času. Karvinský Radegast Open se proto uskutečnil už s mezinárodní účastí. Přijely polské dvojice a jedna z nich celý turnaj dokonce vyhrála. Tomasz Mrozek z Bielsko-Bialy a Adam Mika z Źywce pokořili ve finále obhájce prvenství z loňska Tomáše Russinu a Stanislava Koupila po hodně tuhém boji.


Areál letního koupalište byl dějištěm turnaje, který ukončil letní sezonu plážového volejbalu. Úroveň turnaje byla výborná a zvedli ji hlavně právě polští beachvolejbalisté. Tomasz Mrozek se například na mistrovství Polska v plážovém volejbale umístil se svým spoluhráčem Rafalem Stemplewskym na 27. místě. Stemplewsky do Karviné nemohl přijet, a tak jej zastoupil Mika. Polákům to ale moc nevadilo, soudě podle konečného výsledku.


Kromě nich dorazili do Karviné i hráči z Prahy nebo Brna. Radegast Open se tak stává možností změřit síly pro hráče nejen z kraje, ale z celé republiky. O to víc vyznívají v konečném součtu umístění místních dvojic z Karvinska. Například havířovští borci Petr Fic a Vítězslav Kussior obsadili konečnou třetí pozici, když v boji o třetí příčku zdolali další karvinské duo, sehrané Jakuba Hulu a Kamila Babuška. „Polské dvojice si pochvalovaly kvalitu našeho podniku, což nás potěšilo. My věříme, že k nám budou jezdit častěji a zvednou úroveň turnajů. Tak se mohou výkonnostně posouvat výše i české dvojice,“ podotkl sekretář BVK Otakar Kotyza.


Pořadatelům ještě navíc přálo počasí, a tak se stihli důstojně rozloučit s létem. Nyní opět přemýšlí nad projektem Zimní ligy 2008, která by měla vyplnit dlouhou přestávku plážového volejbalu v zimních měsících. Více informací o této soutěži naleznete na stránkách BVK na adrese: www.beachkarvina.net.


VÝSLEDKY
Semifinále:
Tomáš Russina, Stanislav Koupil (Karviná) – Kamil Babušek, Jakub Hula (Karviná) 2:0 (21:11, 21:15), Petr Fic, Vítězslav Kussior (Havířov) – Tomasz Mrozek (Bielsko Biala), Adam Mika (Zywiec) 0:2 (13:21, 17:21)
O 3. místo: Petr Fic, Vítězslav Kussior (Havířov) – Kamil Babušek, Jakub Hula (Karviná) 2:0 (21:14, 21:17)
Finále: Tomasz Mrozek (Bielsko Biala), Adam Mika (Zywiec) – Tomáš Russina, Stanislav Koupil (Karviná) 2:1 (21:16, 17:21, 15:10)