První závody je čekaly v Ostravě, kde proběhl krajský přebor staršího žactva. Těšíňany zde reprezentoval Jan Gruszka, který startoval ve váhové kategorii do 42 kg. I když na něm byly prázdninové výpadky tréninku znát, bojoval statečně a obsadil druhé místo. Tím si vybojoval postup na Mistrovství České republiky starších žáků v Plzni.


V hale Střední integrované školy ve Frýdku-Místku se zase konal turnaj O pohár primátorky Frýdku-Místku. Těšíňané v konkurenci řady slovenských a polských borců uspěli v rámci možností. V kategorii přípravky do 32 kg nastoupil začátečník Antonín Jarolím. Snažil se, postupoval, ale prohra s pozdějším vítězem ho odsunula do boje o třetí příčku, kde se utkal s dalším vyřazeným semifinalistou a ani s ním neuspěl, takže skončil na hezkém pátém místě.


V kategorii benjamínků do 32 kg prohrál Jakub Bolec v semifinále rovněž s pozdějším vítězem a postupoval do oprav. V nich už se ale nenechal ničím překvapit a získal bronz.


Poslední dva závodníci DDM Tomáš Morcinek a Pavel Koudelka startovali v kategorii mladších žáků do 42 kg.


Stejně jako předchozí závodníci i Tomáš prohrál boj o finále s pozdějším vítězem a nedařilo se mu ani v boji o třetí příčku, takže nakonec obsadil pátou příčku. Pavel Koudelka sice ještě sbírá zkušenosti, ale v rámci svých možností nedal soupeřům nic zadarmo. Skončil sedmý.


Těmito závody zahájili českotěšínští judisté druhou část sezóny 2008 a první část sezóny ve školním roce 2008/2009. Jistě se budou snažit navázat na předešlé úspěchy.


V minulé školní sezóně se judisté z Českého Těšína zúčastnili celkem 31 závodů v České republice, Polsku a Slovensku, kde jako oddíl získali celkem 108 medailí za 28 prvních, 48 druhých a 32 třetích míst. Sedmnáct judistů oddílu se svojí účasti podílelo také na utvoření prvního světového rekordu v provedení maximálního počtu judistických technik za jednu minutu a stali se tak „světovými rekordmany“!


Celkem se této akce zúčastnilo 346 judistů z celé republiky, kteří v osmihodinovém limitu provedli celkem 8 047 technik.