TJ Baník Havířov – Sokol Krnov 33:19 (17:11)


Prvním soupeřem Havířova byl krnovský Sokol. Neznamenal však pro Baník vážnější problémy. Od první minuty bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Po deseti minutách byl stav 6:1 pro Baník, kterému se dařily kombinace i rychlé protiútoky.


Za dobře fungující obranou tým podržel brankář Milan Wojcik. Jedinou slabinou byly tři neproměněné sedmimetrové hody. Ve druhé půli se soupeř držel prvních deset minut hlavně díky dobrým zákrokům svého brankáře. Na to reagoval trenér domácích Richard Zielina oddechovým časem, po kterém se Baník vrátil ke své hře a dokončil zápas ve své režii.


„Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Byla to pro nás soutěžní premiéra, takže jsme do zápasu vstupovali s určitými obavami a nervozitou. Obojí z nás ale spadlo po úvodním hvizdu a první brance. Kluci fungovali jako tým a jedna parta, což považuji za naši nejsilnější zbraň. Plnili předem dohodnutou strategii. Tímto jim chci poděkovat za předvedený výkon a výsledek,“ hodnotil úspěšný vstup do mužské soutěže po třinácti letech trenér Havířova Richard Zielina.


Kapitán Baníku a také nejlepší střelec utkání Michal Jaščenko byl nadšen. „Je to paráda. Moc jsme se na zápas těšili a ukázali, že jsme dobře poskládaný tým, který umí táhnout za jeden provaz,“ radoval se Jaščenko po vítězném vstupu.


Havířov: Wojcik, Bartoň – Jaščenko 7, Chodanič 3, Šidlo 2, Szczygiel, Voborník 2, Hájek, Borový, Filipi 4, Zahatlan 3, Badura 6/3, Švajný 1, Kubik 5.