Slovenský celek bude mít za sebou náročný týden. Kromě domácí soutěže a exraligy se totiž představil ještě ve čtvrtek v rámci Ligy mistrů v Hamburku.
Baníkovci mají na svém kontě z pěti zápasů už nezvykle tři porážky.

Další si proto již nemohou dovolit. A doma už vůbec ne! Herní vzestup formy je na mladém týmu karvinského Baníku patrný. Naposledy se o tom přesvědčilo Zubří, které si ve vzájemném souboji nezasloužilo vyhrát. Lepší byl Baník.


Myslí si to i trenér karvinského celku Martin Kostelník? „Pochopitelně, v tom zápase jsme měli jasně na dva body, ale stalo se to, co se stalo a všichni měli možnost to vidět. Teď už je to za námi, musíme se co nejlépe připravit na další program soutěže,“ narážel Kostelník na výkon dvojice arbitrů.


A jak vidí kouč Baníku svůj tým? „Máme celkem široký kádr, z něhož mohu vybírat. Vlastně se pokaždé rozhoduji, koho z hráčů nechám doma. Snažím se o to, abych síly rovnoměrně rozložil na celý kádr. Mladí hráči potřebují pravidelně nastupovat v extralize, aby získali zkušenosti. Ty z těžkých zápasů se hodí dvojnásob. Budeme je potřebovat v play off. Tam už je zapotřebí, aby hráči z lavičky plnohodnotně nahradili případné absence. Nemohu riskovat, že se nám v rozhodující fázi sezony někdo zraní a já pošlu do hry kluka, kterému se roztřesou kolena,“ vysvětloval logicky Martin Kostelník.


Vražedný los na začátku soutěže už má Baník téměř za sebou. V neděli by pro něj měl končit prestižním zápasem s Prešovem. „Pozor! Já ještě vidím jeden zrádný duel. Ten v Hranicích. V žádném případě nesmíme tohoto soupeře podcenit, v letní přípravě nám ukázal svou sílu a zvláště doma je velice nebezpečný,“ varuje před hranickým Cementem kouč Baníku.


Ale zpět k Prešovu. „Tatran bude mít za sebou těžký týden a my jsme zvědavi nejen na to, v jakém složení k nám přijede, ale také na to, jaký bude mít náročný program na kádr Prešova vliv,“ konstatoval Kostelník.


Celý článek v zítřejším vydání Karvinského deníku