Baník OKD Karviná – Tatran Prešov 33:34 (14:12)

Domácí baníkovci svedli se Slováky naprosto vyrovnanou partii a dvacet minut před koncem drželi nadějné vedení 22:18. Pak si ale vzal Trtík time out, hosté během minuty a půl vyrovnali a pak se oba týmy tahaly o vedení až do konce utkání.


V dramatickém závěru se štěstí přiklonilo na stranu Prešova, jenž čtyři vteřiny před koncem vsítil vítězný gól, na který už domácí nestihli reagovat. Za Karvinou skvěle chytal Mrkva.


„Ano, byli jsme šťastnější, to přiznávám. Dnešní utkání bylo velice pěkné, napínavé až do posledního okamžiku. Svou kvalitou by bez problémů zapadlo do evropských pohárů. Nerad vyzvedávám jednotlivé hráče, ale branky Marka Mikéciho z dálky nás dostaly dneska do hry o oba body,“ hodnotil výhru svého nového týmu kouč Prešova Rastislav Trtík.


Svěřenci domácího trenéra Martina Kostelníka prohráli třetí zápas o jeden gól. V těch dvou posledních si ale prohrát nezasloužili. „Vedení se přelévalo ze strany na stranu, bylo to skutečně dramatické a stejně jako v Zubří jsme o gól prohráli. Musím ale hráčům vytknout nedisciplinovanost v závěru zápasu. Zase jsme se nechali vyloučit a opět na to doplatili. Hrát závěrečnou minutu v pěti proti šesti je velký handicap,“ upozornil Kostelník na důležitý fakt.


Narážel tím na netaktický faul Požárka, jenž byl proti Prešovu vyloučen a který napodobil stejný prohřešek Pavlíčka z utkání v Zubří. „Klukům jsem to v kabině hned po zápase řekl. Takhle jsme ztratili už třetí dobře rozehraný zápas. Ještě musím zmínit naši tradičšní bolest – technické chyby. Bylo jich dvacet a to si proti tak silnému týmu jako je Prešov zkrátka nemůžeme dovolit,“ poukázal na další nedostatek kouč Baníku.


Sled: 0:3, 5:5, 8:9, 12:11, 17:15, 22:18, 22:22, 24:23, 25:28, 29:30, 33:33. Rozhodčí: Horáček, Novotný, sedmičky: 4/2:2/2, vyloučení: 5:7, červená karta: 60. Tumidalský (P.), diváci: 800.


Karviná: Mrkva, Lefan – Brož 1, Sliwka 3, Heinz 8/2, Faith 3, Šulc 1, Mrózek, Kružík 2, Petrovský 5, Hastík 2, Kubis 1, Požárek 3, Korňan 4. Trenér: Martin Kostelník.

Prešov: Krupa, Meluš – Mazur, Marušák, Mažár 1, Huňady, Urban, Geci 1, Pekár 5, Fuňak 5, Tumidalský 9, Mikéci 6, Kozlov 5/2, Dudáš 2. Trenér: Rastislav Trtík.