TJ Nový Jičín – Baník Havířov 23:24 (10:12)

Házenkáři havířovského Baníku zajížděli ke druhému utkání ven na palubovku Nového Jičína. Velmi pomalá hra domácích se projevila i na výkonu Baníku, který se této hře přizpůsobil a než se vzpamatoval, byl poločas, který sice vyhrál, ale po urputném boji. Takto to pokračovalo skoro celé utkání, kdy hosté byli neustále o krok vpředu a nakonec o gól vyhráli.


„Nechce se mi věřit, že při takovém nasazení, jaké do zápasu i tréninku dáváme, dokážeme podat takhle mizerný výkon. Důležité je, že jsme ale bojovali až do konce na 100% a nakonec vítězství vydřeli,“ podotkl R. Voborník, nejzkušenější opora a pilíř obranných řad, momentálně ve stavu zraněných.


Trenér TJ Baník Havířov Richard Zielina zhodnotil duel takhle: „Nevím jak začít. Domácí ještě 20 minut před utkáním nevěděli, jestli nastoupí, protože jich bylo čtyři nebo pět, nakonec i v průběhu zápasu se nějací další hráči pomalu trousili ze šatny na střídačku, až se jich tam ,došouralo‘ asi osm nebo devět. Nevím no, ale proti takovému soupeři se do posledního hvizdu strachujeme o body. Vůbec tímto nechci snižovat kvality mužstva Nového Jičína, ale pokud nebudeme hrát svoji hru a naopak se budeme přizpůsobovat soupeři, tak lepší výsledky nebudou.“

Havířov: Wojcik, Bartoň – Jaščenko 4, Chodanič 5/3, Šidlo 5, Krátký, Hájek, Borový 1, Filipi 3, Zahatlan, Badura 3, Švajný 2, Bek, Hanus 1.

Baník Havířov – Veselá B 54:8 (26:5)

V utkání proti béčku Veselé si baníkovci zastříleli. Na domácí palubovce v Karviné neměli žádný problém a soupeř si odvezl debakl.

Baník nastoupil od začátku v nejsilnější sestavě a už v 10. minutě vedl 10:2. Poté se sestava prostřídala a do hry zasáhli všichni hráči z lavičky. Nijak to však neubralo na kompaktnosti hry a kanonádě veselského béčka. Ke kvalitnímu a rychlému průběhu zápasu přispěl také hodně solidní výkon mladé dvojice ženských rozhodčích Mikurdové a Lyskové.


Michal Jaščenko, kapitán Havířova dal 12 branek. Jak si podle něj družstvo vedlo? „Chci svým spoluhráčům pogratulovat a také je pochválit za to, že celý zápas odehráli se 100% nasazením, byť se jednalo o hodně slabého soupeře. Je to parádní výsledek,“ radoval se po zápase. Bankář Baníku Havířov Milan Wojcik měl v utkání 87% úspěšnost. „Odehráli jsme dobrý zápas. Přesně tohle jsme potřebovali po porážce, kterou jsme utržili minulý týden. Kluci se dnes zvedli, snad v tom budeme pokračovat,“ přál si gólman Baníku.


A jak viděl zápas trenér havířovského mužstva Richard Zielina? „Počet vstřelených branek je lichotivý, mě ale více potěšil počet těch obdržených, protože jsme se pečlivě připravovali na obrannou hru a ta se nám dařila. Z toho pak pramenily rychlé protiútoky, které jsme výborně zakončovali,“ mínil Zielina. A jak se mu zatím jeví souhra týmu po třech odehraných kolech? „Jsme teprve na začátku naší cesty. Po letech jsme dali dohromady tým mužů, přihlásili se do soutěže a uvidíme, co nám napoví. Už je ale vidět, že zápas od zápasu jsme kompaktnější a sehranější,“ dodal Zielina.


Havířov: Wojcik – Jaščenko 12, Chodanič 7/2, Šidlo 7, Krátký 2, Voborník 2/1, Hájek 4, Borový, Filipi 9, Zahatlan 3, Badura 2, Švajný 2, Bek, Kubík 4. Trenér: Richard Zielina.