SBŠ Ostrava – BC Orlová 77:69 (43:32)

Ostravský klub vzal zápas až přehnaně prestižně, chtěl za každou cenu vyhrát. „Bylo to z jejich strany až moc vyhecované,“ potvrdil úpěnlivou snahu domácích o dva body kouč Orlové Radek Wlach.

Ostravské družstvo bylo tvořeno extraligovými a ligovými dorostenkami, posílenými o dvě bývalé prvoligové hráčky z Olomouce Horákovou a Schodilovou a preferovalo po celý zápas náročný presink. S tím měla Orlová problémy. Soupeř hostující hráčky naháněl po celém hřišti a vytvořil si větší náskok.

„Pauzu mezi čtvrtinami jsme využili k oddechu, řekli jsme si, co hrát a do zbytku zápasu už holky zlepšily svou útočnou i obrannou činnost,“ prozradil Wlach, co se o přestávce na lavičce Orlové událo.

Orlovanky už domácí nepouštěly do vyložených pozic ke střelbě, ale co bylo markantní – nedařila se jim střelba. Třeba Veselé, nejlepší hráčce v pohárovém duelu s Krnovem, tam prakticky nic nespadlo. „Přesto holky bojovaly, velký náskok Ostravy jsme čtyři minuty před koncem téměř vymazali, ale otočit zápas už se nám nepovedlo,“ litoval Wlach.

Orlová stáhla náskok Ostravy na pět bodů, jenže se jí v závěru vyfaulovaly tři hráčky, a to taky bylo znát. Navíc družstvu citelně scházela stále se lepšící Plašková, na letním turnaji v Nové Pace, kterého se vyjma Orlové zúčastnila jen extraligová a ligová družstva, nejlepší střelkyně celého turnaje.

Čtvrtiny: 21:16, 22:16, 19:18, 15:19. Rozhodčí: Mecl, Němečková, šestky: 32/23:16/11, trojky: 8:4, fauly: 19:28, diváci: 50.
Orlová: Veselá 2, Kubíčková 13, Šimková 10, Sadrievová 14, Teuerová 12, Kodenková 4, Rašková 5, Bednaříková 3, J. Kubalová 2, Marková 4. Trenér: Radek Wlach.