Prvoligoví hokejbalisté Karviné prohráli poslední dvě utkání. Nejprve klasické mistrovské v Malenovicích a poté i pohárové, když nad extraligovou Opavou vedli 3:1, ale prohráli 3:4 po prodloužení.


Geniczech Malenovice – Intevo Karviná 6:4 (1:0, 1:3, 4:1)


Do Zlína odcestovala karvinská výprava pouze v jedenácti hráčích. Mohla tedy sestavit jen dvě pětky a to se na výsledku nakonec projevilo. I když za hlavní příčinu porážky označil kouč Vladimír Sýkora nedisciplinovanost svých svěřenců. „Necháme se zbytečně vylučovat a tvrdě za to pykáme. Vezli jsme kromě Kurze a Pavlíčka samé mladé hráče a ti ještě potřebují herně i vnitřně vyzrát. Klíčové situace zatím nezvládají, musí dostat čas,“ omlouval mladíky ve svém kádru Sýkora.


Dvě třetiny utkání byl stav vyrovnaný, Intevo dokonce vedlo 3:2, ale zkušení domácí v poslední patnáctiminutovce stav obrátili právě díky mládežnické nerozvážnosti Karvinských. I přes hromadu vyloučení viděli diváci celkem pěkný zápas, který měl tempo i spád. „Výsledek není příznivý, ale průběh zápasu ano. Mladí se aspoň vyhrají, je to pro ně potřebná zkušenost,“ rekapituloval Vladimír Sýkora.


Branky Inteva: Dittmann, Kurz, Tomiczek, M. Kubica.


Intevo Karviná – SHC Opava 3:4 pp (0:1, 3:1, 0:1 – 0:1)


V utkání 3. kola Českého poháru vystřídal Vaška v bráně Blucha, ale hned po třiceti sekundách špatně rozehrál a Opavané toho využili k vsítění vedoucí branky. Postupem času Intevo s extraligovým týmem srovnalo krok nejen herně, ale i výsledkově, dokonce perfektně otočilo z 0:1 na 3:1. „Měli jsme ještě dalších pět vyložených příležitostí k pojištění náskoku, ale nevyužili je a pak znovu doplatili na nedisciplinovanost některých jedinců,“ opakoval se i v úterý trenér Sýkora.


Opava v pětiminutové přesilovce za píchnutí hole Hublíkem nejprve snížila na 3:2, vycítila šanci a přidala na agresivitě. Domácí pod tlakem dělali chyby a hosté nakonec přeci jen srovnali.


V prodloužení se pak nechal zbytečně vyloučit další mladík Zaremba a hosté v přesilovce dali vítězný gól – 3:4. „Musím se opakovat, ale mladí zkátka potřebují čas, aby si to srovnali v hlavě. Nechávají se emočně vykolejit, zkušenější hráči by se třeba nenechali vyloučit v prodloužení,“ hodnotil trenér Sýkora a za výkon vyzdvihl Tomáše Tomiczka a Martina Kurze, kteří podle něj splnili očekávání v obou posledních zápasech.


Branky Inteva: Pavlíček, M. Kubica, Dittmann.


Karviná: Blucha, D. Vašek – Dittman, Komendir, Folwarczny, Tomiczek, Zaremba, Kadlec – Kurz, Pilch, L. Kubica – Hublík, Pavlíček, M. Kubica. Trenér: Vladimír Sýkora.