A jak svěřenci trenéra Martina Kostelníka vyplnili dlouhou přestávku? „Rozdělili jsme si to období na tři stejně dlouhé fáze. První týden byl víceméně relaxační. Kluci doléčovali drobné šrámy, které si s sebou nesli z předchozích bojů. Výhodou pro nás bylo, že jsme měli kádr pohromadě, což se nám v minulosti v reprezentačních přestávkách často nestávalo,“ pousmál se Martin Kostelník.


Druhý týden byl pro Karvinou kondiční. „V rozehrané sezoně uvítáte každý volný termín k tomu, abyste dobili baterky,“ vysvětloval pořád s úsměvem Kostelník. Třetí týden už se ale tolik nesmál.


„Měli jsme představu o sehrání nějakých přípravných zápasů. V regionu však nebyla šance, tak jsme chtěli něco dojednat se zahraničními kluby, ale ani to nám nevyšlo. Poslední týden jsme už chtěli pojmout normálně, zapojit se klasicky do herního režimu jako v rozehrané soutěži. Protože ale vhodný soupeř nebyl, odehráli jsme nějaké zápasy mezi sebou. To je asi jediné, s čím na tréninku nemíváme problémy nikdy. Je nás skutečně dost,“ objasnil Kostelník. Mohl tak sestavit rovnou tři družstva a odehrát vnitroklubová „derby“.


Jeho tým se v přestávce nezaměřil na nějaké novinky, kterými by chtěl oživit svůj herní projev. „Ani bych neřekl, že jsme se věnovali něčemu co nám jde, nebo co nám vyloženě haprovalo. Byl to běžný tréninkový cyklus. Kluci se už na pokračování soutěže těší. Fakt, že máme nyní poněkud slabší Bystřici, by nám mohl pomoci usnadnit vstup do pokračování rozehrané soutěže,“ domnívá se kouč Baníku.


Dvě kola před ukončením první poloviny se čelo extraligové tabulky srovnává. „To je dobře, protože máme šanci se tam dotáhnout. Ztrátu, kterou jsme nabrali hned na začátku, postupně mažeme. Je to dáno i tím, že přední týmy začaly hrát mezi sebou a poráží se navzájem. My teď do konce kalendářního roku máme ještě poměrně dost zápasů, v nichž nechceme ztratit ani bod a oplatit našim přemožitelům prohry z úvodu ligy,“ stanovil mužstvu jasný cíl Martin Kostelník.