Trenéru Radku Wlachovi se konečně uzdravily klíčové hráčky, takže na výjezd do Brna i Zlína už jely i Plašková, Teuerová a především Sadrievová, která byla velkou střeleckou oporou. „Na marodce už nám zůstává jen Soňa Šimková, takže v tomto směru je to posun k lepšímu,“ pochvaloval si kouč Wlach.

Univerzita Brno – BC Orlová 85:87 (36:41)

Orlovanky v Brně zlomily prokletí vyrovnaných koncovek. Hrály je v dosavadním průběhu soutěže už čtyřikrát a čtyřikrát padly. „V Brně se nám nikdy nedařilo. Hala Univerzity má malé rozměry, i to hřiště je takové prťavoučké, stísněné prostory nám neseděly. Tentokrát to ale holky prolomily,“ mohl chválit Radek Wlach. Jeho svěřenkyně se v první čtvrtc evzepřely osudu. Prakticky nedělaly žádné chyby, nefaulovaly a střílely jak u Verdunu. „To první období nám mimořádně vyšlo. Holky dodržely taktiku, nastoupily s agresivní osobní obranou a jejich výkon byl opravdu famózní,“ hodnotil prvních deset minut kouč Orlové.

Jenže tak jako Orlové vycházelo všechno v prvním dějství, v tom druhém zase šlo vše jako na drátkách domácí Univerzitě. Její hráčky se ve velkém počtu tlačily do koše, sbíraly odražené balony a sázely do orlovské síťky jeden bod za druhým. To šílené manko, které nabraly v první části, téměř vymazaly.

Ve třetí čtvrtině se už odehrával na palubovce vyrovnaný boj a trval až do konce. „Poté, co soupeř srovnal krok, jsme už věděli, že nás čeká další dramatická a vyrovnaná koncovka. Holky si ale nechtěly připouštět, že by ji měly znovu propást, a tak příkladně zabojovaly. Byly neustále ve vedení a dotahovat musela Univerzita. To nám pomohlo. Na křídle nahradila absentující Šimkovou výborně Jana Válková, což je starší, zkušenější hráčka, která s námi občas jezdí,“ poděkoval výpomoci v nouzi Radek Wlach.

V závěru sice Orlovanky zase hodily míč zbytečně do rukou soupeři, ale to už Sadrievová hodila vítězný koš a Brňanky nedokázaly za pět sekund odpovědět.

Čtvrtiny: 10:27, 26:14, 25:20, 24:26. Rozhodčí: Doležal, Bešina, šestky: 19/14:19/12, trojky: 3:5, fauly: 19:21.

Orlová: Kubíčková 16, Z. Kubalová 23, Sadrievová 16, Veselá 14, Plašková 7, Válková 8, Teuerová 8, Kodenková 3, J. Kubalová 2, Machalová.

Proton Zlín – BC Orlová 40:88 (17:42)

Perně vybojované vítězství v předešlém dni mělo na orlovský kolektiv blahodárný vliv. Zlínu nadělilo pořádnou nakládačku, přičemž debaklem skončila vlastně každá ze čtyř čtvrtin. Za zmínku stojí zejména bodový rozdíl ve druhé části a také poměr faulů a šestek. Aby házelo jedno družstvo jen dva trestné hody za celý zápas, to nemá obdoby. „Musím holky vyzdvihnout za perfektní a hlavně čistou obranu. Prakticky nefaulovaly. Dařilo se nám hrát bez faulů ještě lépe než v Brně a výsledkem bylo jen sedm osobních chyb našeho družstva,“ konstatoval trenér Wlach.

Zlín se možná vyšťavil v předchozím souboji s Ostravou, ale i kdyby tomu tak nebylo, na perfektně rozjetý orlovský válec by stejně nestačil. Hostující celek nastoupil s podobnou iniciativní obranou jako na Univerzitě, odebíral míče, u všeho byl dříve, proměňoval koše. Řádila hlavně Sadrievová. „Holky chodily do rychlých protiútoků, v čemž vynikala hlavně Jana Kubalová, všechny hráčky se navíc zapsaly do střelecké listiny,“ vyjmenovával pozitiva Radek Wlach. Orlová předvedla nebývale kvalitní obranu, přidala dvanáct brejků a proto zaslouženě deklasovala domácí Proton.

Čtvrtiny: 13:22, 4:20, 14:27, 9:19. Rozhodčí: Fanta, Paubner, šestky: 2/2:14/10, trojky: 6:4, fauly: 14:7.

Orlová: Kubíčková 14, Z. Kubalová 6, Sadrievová 28, Veselá 4, Plašková 3, Válková 3, Teuerová 4, Kodenková 8, J. Kubalová 12, Machalová 6. Trenér: Radek Wlach.