Baník OKD Karviná SCM – Dvůr Králové n. L. 35:32 (17:15)


Bylo znát, že proti sobě nastoupila dvě nejlepší mužstva soutěže. Pikantností bylo, že hosty trénuje bývalý vynikající házenkář karvinského Baníku Karel Hracha. V týmu Dvora Králové nastoupili i dva odchovanci Baníku – Daniel Fiedor a Karel Hracha ml. Oba také byli nejvýraznějšími postavami hostujícího družstva.


Nebýt zbytečné domácí porážky s Náchodem, mohla už být juniorka Karviné po 10. kole soutěže první. Střetnutí se od začátku vyvíjelo příznivě pro domácí, kteří ve 12. minutě vedli 9:3. Na konci poločasu však už byl stav jen 17:15. Předpokládalo se, že hosté vysoké tempo zápasu neudrží. Opak byl pravdou.


Hrachovi svěřenci bojovali i po přestávce jako lvi, i když Cvejn a posléze i Groh viděli červené karty. Ale Dvoru to nevadilo. Ve 48. minutě vyrovnal na 27:27 a o šest minut později dokonce 30:31 vedl. Za tohoto stavu šel hostující Kulhánek sám na brankáře Lefana, ovšem míč nezpracoval.
V posledních pěti minutách se na palubovce odehrálo velké drama. Dvůr Králové vedl 32:3, jenže závěr patřil mladým baníkovcům. O všem rozhodl osmnáctiletý Matěj Horňák, který v 59. minutě vstřelil překrásný gól, když vymetl pavučinky z růžku Babčaníkovy brány a Karviná tak vedla 34:32.


„Náš tým posílili čtyři hráči A mužstva, kteří jen sporadicky nastupují v extralize a bylo to znát,“ pověděl po utkání spokojený kouč SCMky Jaroslav Hudeček. „Hosté po celý průběh utkání dokazovali, proč jsou na prvním místě tabulky. Těžili ze své váhové převahy i zkušeností. V obraně hráli na hranici únosnosti, v postupném útoku byli trpěliví a disciplinovaní. Odevzdali nám minimum míčů a my tak nemohli naplno rozvinout naši zbraň – rychlý přechod do protiútoku. To od nich bylo chytré,“ hodnotil soupeře Hudeček a vyzdvihl jej i za to, že nesložil zbraně ani za krajně nepříznivého stavu, kdy prohrával už o šest branek.


Pro svůj tým měl ale také slova chvály. „Kluci ukázali bojovného ducha a také oni ve vypjaté koncovce, ve které prohrávali, prokázali obrovskou morálku a vůli po vítězství. Zaslouží si aplaus,“ pravil Hudeček. Pro úplnost dodejme, že Dvůr Králové se střelecky opíral o někdejší Karviňany. Fiedor vsítil 9 branek (tři ze sedmičky) a Hracha ml. pět.


Karviná SCM: Lefan, Adamík – Vala, Horňák 1, Kavka 3, Sliwka 14/7, Faith 7, Vančo 3, Pavlíček, Monczka 2, Floksa, Kubis 1, Kočí 1, Hanisch 3. Trenér: Jaroslav Hudeček.