BANÍK HAVÍŘOV – SOKOL KRMELÍN 22:21 (7:9)


Sehráli nejlepší zápas sezony, hodně tvrdý, vyhecovaný a dramatický až do posledního hvizdu rozhodčích, kteří mimochodem kvalitě utkání moc nepřidali, ale to je na nejnižší úrovni již ohraná písnička.


„Bylo to nervózní a zbytečně tvrdé utkání. Hráči na obou stranách chtěli vyhrát, ale to, jak daleko si dovolí při svých zákrocích zajít, by měli určovat rozhodčí, kteří ovšem na toto utkání vůbec nestačili,“ podotkl Marian Zielina, manažer TJ Baník Havířov.


Krmelín přijel s vysokým sebevědomím a od začátku až do konce poločasu vedl. Domácí se nedokázali vyrovnat s neprostupnou obranou hostí. Většina střel ze spojek končila na blocích. Ve druhé části ale začali i domácí výborně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, ze kterých se podařilo vyrovnat. Baníku pak začala konečně vycházet i kombinace a z toho se zrodilo dvou až tříbrankové vedení, které udržel až do konce.


Havířované tak sice poprvé doma prohráli poločas, ale nakonec dokázali zápas díky velké vůli a kolektivnímu výkonu otočit. Nejlepším hráčem byl brankář Pavel Bartoň, který svými zákroky přiváděl Krmelínské do mdlob. V zápase si připsal 70% úspěšnost! „Chytalo se mi dobře, vůbec bych však nemohl podat takový výkon nebýt výborné obrany a perfektního výkonu celého mužstva. Jsem moc rád, že se nám podařilo udržet domácí neporazitelnost a ‚přezimovat‘ na celkem slušné pozici před jarní části sezony,“ podotkl po zápase hrdina utkání Pavel Bartoň.


Richard Zielina, trenér Havířova byl spokojen. „Podali jsme výborný výkon v obraně a z toho jsme těžili v útoku. Nechci nikoho vyzdvihovat, všichni hráči podali maximální výkon, ale přece jen, Pavel Kubík kromě útoku perfektně dirigoval i celou obranu, Roman Konečný vymýšlel kombinace a dřel pro tým a konečně k Pavlu Bartoňovi mohu říct jediné – byl fantastický. Vítězství nad horkým kandidátem postupu si velice ceníme a rád bych hráčům poděkoval i za celý podzim, který byl z naší strany docela povedený,“ uzavřel své hodnocení kouč Zielina.


Jeho bratr Marian pak doplnil: „Nebudu se opakovat po ostatních, a tak chci jen poděkovat všem z okolí našeho klubu za podzimní část a pozvat všechny ke spolupráci do jarní části sezony, která bude ještě náročnější.“


Sled: 0:1, 3:4, 4:8, 7:9, 8:10, 10:12, 15:12, 17:14, 20:16, 21:19, 21:20, 22:20. Rozhodčí: R. Jaroň, M. Jaroň, sedmičky: 3/3:5/2, vyloučení: 3:1, červená karta: Jaščenko (H.), diváci: 50.


Havířov: Wojcik, Bartoň – Jaščenko 1, Chodanič, Šidlo 4, Krátký, Filipi, Zahatlan, Konečný 9, Bednář 1, Bek 1, Bruna 2, Kubík 4, Weiss. Trenér: Richard Zielina.