Po nedělním bezproblémovém vítězství nad Hustopečemi okupuje Kostelníkův sbor stále čtvrté místo v extraligové tabulce. Výraznější ztrátu, kterou baníkovci nabrali na začátku soutěže, mají pouze na první tři týmy tabulky. V tomto období se jim nedařilo zcela podle představ.


Baník OKD Karviná v neděli snadno zdolal Hustopeče 37:21 a pouze v samém úvodu drželi hosté krok. Domácí sice brzy vedli 5:1, ale pak se místo do sítě trefovali do rukou či nohou gólmana Bavlnky, juniorského reprezentanta Česka, čímž jej rozchytali a dovolili tak soupeři, aby srovnal na 6:6.


„Ze začátku tam na nás nějaká mírná nervozita asi patrná byla. Díky tomu jsme dali šanci vyniknout Bavlnkovi a soupeř se dostal na dostřel,“ hodnotil první dějství trenér Baníku Martin Kostelník.


Zkušení domácí borci se ale průběžným remízovým stavem nenechali ani v nejmenším vykolejit. Znovu zabrali v útočné činnosti a vypracovali si ještě větší náskok, na který Hustopeče už nereagovaly.


„Celkově si myslím, že kluci odehráli to, co měli. Od stavu 7:6 nebo 8:6 už jsme na hřišti dominovali, i když jsme ještě zahodili pár dobrých možností. Jen Tomáš Heinz měl tuším šest náskoků, které nedal,“ vybavil si Kostelník.


„To je pravda. Nedařilo se mi tak, jak jsem chtěl, ale ostatní hráči mě zastoupili,“ podotkl sám Tomáš Heinz.


A jak se porážka hodnotila Miroslavu Frankovi, trenéru Hustopečí? „Není to samozřejmě nic moc, i když pořád je to lepší než dostat v Karviné o dvacet branek. Dnes to ale byla jednoznačná partie ze strany domácích. Ti nás přehrávali jak v obranné, tak hlavně útočné činnosti a nám vázl základ naší hry, na který se pokaždé zaměřujeme, tedy kombinační házená,“ pravil po utkání Frank.


„Musím ještě říct, že nás podržel brankář Bavlnka. Nebýt jeho, dokázala nám Karviná dát ještě dobrých osm, deset gólů navíc,“ dodal posléze.


Sled: 5:1, 6:6, 11:6, 14:7, 16:8, 22:10, 26:12, 29:14, 33:16, 36:20. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser, sedmičky: 3/2:1/1, vyloučení: 1:1, diváci: 596.


Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 3, Brož, Sliwka 2, Heinz 1, Faith 6, Šulc 2, Mrózek 7/2, Kružík 1, Petrovský 3, Hastík 3, Požárek 3, Korňan 3. Trenér: Martin Kostelník.


Nejvíce branek Hustopečí: Franěk 5, Diviš 5/1.