Sokol Karviná – Slavia Kroměříž 75:74 (30:28)


Favorizovaní hosté přijeli i s hostujícím rozehrávačem Dominikem Ničajevským z A plus Brno. Ten dal Sokolu v Kroměříži 38 bodů, tentokrát pouze 26, srovnal se tedy s karvinským kapitánem Oswaldem.


Hosté hráli tvrdou zonovou obranu, do které se dostat bylo téměř nemožné. „Museli jsme proto hlavně střílet z dálky, ale moc nám to tam nepadalo,“ přiznal trenér juniorů Petr Sodomka.


Nakonec domácí přišli na jedinou možnost – tvrdý zonový pres po celém hřišti, při němž hosté přece jen udělali na rozehře několik chyb, které Karvinští potrestali lehkým košem. Jinak bylo utkání velmi napjaté a hodně nervozní, což se projevovalo mnoha ztrátami na obou stranách.


Oba celky se celou dobu přetahovaly o vedení, závěr byl infarktový. Tři minuty před koncem šli hosté do vedení 65:67, ale domácí srovnali na 67:67 a po trojce Oswalda zvýšili na 70:67. Hosté bojovali, třicet sekund před koncem byl stav 72:71, ale za dalších deset sekund podnikl zázračný vnik do soupeřovy obrany Glac a dal koš s faulem. Šestku pak proměnil a Sokol vedl 75:71. Kroměříž si vzala time out, po něm hosté dali tři sekundy před koncem ještě trojku(!), ale na víc už jim nezbyl čas.


„Dnes musíme pochválit celý tým za velkou bojovnost. Skvělý výkon podal kapitán Oswald, na kterého byl značný tlak, přesto pohotově střílel, rozehrával i blokoval a odehrál celých čtyřicet minut. Tvrdé podkošové souboje sváděl s obranou hostů Sodomka, mnohdy byl bráněn až třemi hráči. V krizových chvílích pod košem velice bojoval i Patrik Mosler,“ vyjmenoval nejlepší hráče druhý kouč týmu Pavel Krutina.


Karviná: Oswald 26, Glac 17, Mosler 11, Sodomka 10, Kugler 4, Kníř 3, Bruncko 2, Salamon 2, Surmaj, Horváth, Mairinger, Šeda.


Sokol Karviná – Sokol Přelouč 67:60 (33:27)


Karvinští nastoupili bez všech hostujících hráčů, kteří museli plnit povinnosti v mateřských klubech, to znamená bez šumperských Kuglera a Kníře a havířovského trojkaře Krainy. Scházel též nemocný Hadinec.


Také Přelouč přijela oslabena, v jejím kádru byl jen jeden hostující borec z Pardubic.


Po katastrofálním výkonu v první desetiminutovce (9:21!) následovalo ze strany trenérů „totální mytí hlav“ a pak už se domácí zase vrátili ke svému oblíbenému presinku po celém hřišti. Chvíli před pauzou už vedli 29:24.


„Pak už jsme si udržovali mírné vedení až do konce, ale některými nevynucenými chybami jsme o výraznější náskok vždy přišli. Vzhledem k oslabené sestavě je to pro nás velmi cenné vítězství,“ ohlédl se za duelem kouč Petr Sodomka.


Karviná: Sodomka 25, Oswald 17, Glac 7, Mosler 6, Horváth 5, Bruncko 3, Surmaj 2, Salamon 2, Mairinger, Šeda. Trenéři: Petr Sodomka a Pavel Krutina.