SOKOL KARVINÁ – VŠB OSTRAVA 51:85 (24:49)


Hosté se představili jako vynikající celek se spoustou zkušeností v osobních soubojích a doskocích. Jednalo se o jakýsi konglomerát hráčů, poskládaných z různých ostravských oddílů – Snakesu, Hladnova a Nové Huti s věkovým průměrem kolem pětadvaceti let. „Soupeř měl pod košem tři urostlé pivoty s výškou okolo 205 cm, kteří se nám špatně bránili. Jinak si myslím, že v poli byla hra absolutně vyrovnaná a naše střelecké pozice byly také v pořádku, jen to proměňování nám činilo potíže,“ hodnotil duel s vysokoškoláky trenér Sokola Roman Hamrus.


Snaha se domácím nedala upřít, hosté však výtečně blokovali a doskakovali. Narozdíl od domácích se také postupem času rozstříleli, a to Karvinští nedokázali. Nejlépe o tom svědčí pohled statistika: střelba z pole 51/21, trojky 29/2!


„Pod vlivem ostravského vedení jsme se snažili o náš celopološný zonový pres, ovšem zkušení hosté náš tlak ustáli. Navíc po našich střelách jsme měli, zvláště v prvním poločase, totální absenci útočného doskoku. Zkušenosti to pro náš mladý tým ale byly určitě výborné,“ našel přínos vysoké porážky trenér Hamrus.


Karviná: Sodomka 11, Hřebík 7, Hamrus 5, Odehnal 4, Oswald 4, Wisla 4, Folwarczný 4, Pomahač 4, Kristián 3, Micza 3, Honajzer 2, Bahník. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.