JISKRA TŘEBOŇ – BANÍK OKD KARVINÁ 30:32 (17:18)

Jestliže před zápasem vedoucí mužstva Roman Farář pronesl směrem k týmu prorocká slova, že z rozhodčích nemá zrovna dobrý pocit, pak přesně ten samý pocit převládal i po skončení duelu. Arbitři předvedli několik pochybení, kdy třeba z průrazu udělali sedmičku pro domácí a také některá vyloučení baníkovců se hostům moc nepozdávala, nicméně nakonec si vezou z jihu Čech oba body a to je důležité.


„Utrpěli jsme vítězství. Bylo to něco podobného jako v Přerově v utkání Českého poháru. Valnou část zápasu jsme vedli i v Třeboni, pouze na začátku jsme vinou laxní obrany museli vystřídat brankáře Mrkvu, protože jsme prohrávali. Naskočil místo něj Lefan a odchytal skvělé utkání,“ rekapituloval vítězství svého týmu trenér Martin Kostelník.


Jeho celek přijel na utkání bez nemocného Korňana, přesněji řečeno, slovenský režisér hry seděl jen na lavičce a do hry vůbec nezasáhl. „Juľo bere antibiotika, aspoň jsme měli možnost si vyzkoušet, jak bude naše obrana bez něj fungovat,“ objasnil Kostelník. Jenže moc nefungovala. Baník nehrál moc důrazně, nadšená Třeboň byla neustále na dostřel. Navrch hosté vyrobili 24 technických chyb.


„V průběhu zápasu jsme vedli už o šest gólů, ještě deset minut před koncem jsme drželi nadějný náskok, ale opětovné polevení z naší strany dokázali domácí využít,“ hodnotil kouč Baníku.


Bylo to tedy diametrálně odlišné utkání od toho domácího, ve kterém Baník soupeře doslova deklasoval. „Samozřejmě, ale kluci říkali, že v Třeboni obvykle takové utrápené zápasy hrávají. Navíc domácí byli posíleni o Kejvala a brankáře Pristaše. Neříkám, že by oba proti nám zahráli nějak fantasticky, ale jejich přítomnost byla na hřišti znát. Pro nás je hlavní, že jsme získali dva body a držíme kontakt se špičkou tabulky. Kluci už možná měli v hlavách nedělní zápas se Zubřím,“ dodal Kostelník a z celkového pohledu upřesnil, že je nanejvýš důležité vytvářet tlak na Duklu, která je v tabulce před Baníkem a v posledních zápasech nemá moc přesvědčivé výsledky.


„Do konce základní části je ještě dost kol, ve kterých se může přihodit ledacos. My se teď pokusíme doma zdolat Zubří a ještě zdramatizovat postavení našich konkurentů na čele tabulky,“ završil Martin Kostelník.


Zápas proti Zubří začíná v neděli kvůli přímému televiznímu přenosu již v 10 hodin!