Lokomotiva Krnov – BC Orlová 88:76 (34:40)


Trenér Orlové Radek Wlach celý týden před utkáním s Krnovem do svých svěřenkyň hustil, že alfou a omegou hry domácích je ubránit tři klíčové plejerky – Hradilovou, Šandovou a Novotnou. Ostatní jsou většinou neškodné.


Jak to orlovské basketbalistky „dokázaly“, svědčí nejlépe fakt, že toto trio dalo 75 bodů z celkových 88 krnovských…


„První poločas se nám to ještě jakž takž dařilo, ale pak holky od těch tří několikrát nesmyslně odstoupily, nechaly je střílet a nakonec to pro nás dopadlo špatně,“ kroutil hlavou kouč Wlach.


Jednalo se přitom o jeden z nejlepších výkonů Orlové v útoku při utkání venku. „Holky daly šestasedmdesát bodů. Na to by se mělo vyhrát, zvláště u zápasu žen. Bohužel v obraně to byl naopak jeden z nejhorších výkonů,“ porovnával trenér Orlové.


Zápas byl tedy absolutně nezvládnut po taktické stránce. „Při utkání českého poháru holky dokázaly krnovské střelkyně uhlídat, teď ne,“ zhodnotil porážku Radek Wlach.


Čtvrtiny: 17:20, 17:20, 23:18, 31:18. Rozhodčí: Lazorišák, Stencel, trestné hody: 19/14:17/12, trojky: 8:8, fauly: 15:14, diváci: 10.
Orlová: Sadrievová 24, Kubíčková 12, Šimková 9, Horáková 11, Machalová 2, Z. Kubalová 11, Veselá 5, Kodenková 2, Valková.


SK UP Olomouc – BC Orlová 80:72 po prodl. (68:68, 35:41)


Proti prvnímu týmu tabulky podaly orlovské basketbalistky naopak výtečný výkon, včetně zvládnuté taktiky. I zde hostující družstvo po poločase vedlo.
Soupeře, který je doma suverénní, Orlovanky málem zdolaly. Opíraly se o dobrou obranu a slušnou mezihru. Tým posílila pro oba zápasy trojkařka Horáková, po hodně dlouhé době zahrála výborně vysoká Kamila Veselá, které se bodově dařilo.


Tentokrát vypadal zápas pro Orlovou velice nadějně ne po dvou, ale dokonce po třech čtvrtinách. Do té poslední nasadily Hanačky tvrdou osobní obranu, s tím se ještě Orlová vyrovnala, ovšem hráčkám to přestalo padat do koše.


Opora Veselá se nechala zbytečně vyfaulovat a do závěru zápasu oslabila spoluhráčky. Olomouc nakonec skóre otočila a dvanáct sekund před koncem poslala zápas do prodloužení dvěma proměněnými šestkami Plašková.


V něm už ovšem kralovaly domácí hráčky, které brzy vedly 8:0. „Nechápu to. Jako tým jsme zase selhali psychicky. Celý zápas vedeme a pak se holky zničehonic sesypou. Stalo se nám to už poněkolikáté. Skutečně tomu nerozumím. Nevím, jestli je družstvo psychicky labilní nebo co. Přitom v něm máme převahu starších a tudíž ostřílenějších hráček, které by se neměly nervově hroutit,“ marně hledal vysvětlení k další porážce trenér Radek Wlach.


Přes to všechno zůstává Orlová v tabulce na dostřel vedoucí čtveřici, na kterou ztrácí titěrné dva body. Jenže na dosah jsou i poslední příčky, znamenající sestup. „Tabulka je vyrovnaná. Hráli jsme teď ale šestkrát venku, takže v odvetách budeme mít více domácích zápasů a snad se do té první čtyřky, která si zahraje finálovou skupinu, i dostaneme. Herně na to máme,“ domnívá se Wlach.


Čtvrtiny: 17:20, 18:21, 11:13, 22:14 – 12:4. Rozhodčí: Hencl, Kubiš, tr. hody: 40/31:35/25, trojky: 4:6, fauly: 26:28, diváci: 44.
Orlová: Sadrievová 9, Kubíčková 13, Šimková 10, Horáková 9, Machalová 6, Z. Kubalová 1, Veselá 18, Kodenková 1, Plašková 5. Trenér: Radek Wlach.