Turnaj pod názvem European Championschips Judo Veterans 2008 se konal v hale pražské Sparty a zúčastnilo se jej 556 judistů a judistek z jedenatřiceti států. Čeští judisté vybojovali na této prestižní mezinárodní akci celkem 26 bronzových, 5 stříbrných a 7 zlatých medailí.


Jednu z těch zlatých si domů do Karviné přivezla také Inka Indráková, trenérka dětí z oddílu Baníku Karviná. Obhajovala titul mistryně Evropy z roku 2006 ve váhové kategorii do 52 kilogramů a opět uspěla.


Tentokrát se v její skupině sešly čtyři národnostně velmi diferenční soupeřky. Italku porazila na sedm pomocných bodů tzv. Wazari, dle staré směrnice bodování (dnes se už používá na vyšších soutěžích nové hodnocení: Koka 1, Yuko 10, Wazari 100 a Ippon 1000 bodů).


S Němkou ukončila zápas před limitem technikou Seoi nage na Ippon. Obě soupeřky nestačily na její značné nasazení, proto byly pro svou nedostatečnou aktivitu v prvních minutách zápasu pokutovány trestným bodem Šido.


Oba zápasy byly velmi náročné, ale nemohly se vyrovnat třetímu z nich, který byl více než vyčerpávající. Inka Indráková se v něm utkala s reprezentantkou Ruska. Jelikož to byl vlastně rozhodující duel, nemohla si ani jedna ze závodnic dovolit sebemenší chybu. Proto bylo utkání obzvlášť opatrné a prováděné značně takticky. I přesto si česká obhájkyně prvenství počínala aktivně a progresivně, načež se zasloužila o nekompromisní vítězství.


Aby si někdo nemyslel, že pod pojmem veterán si má představit jakéhosi neschopného jedince, žijícího jen z bývalých úspěchů, je třeba uvést na pravou míru, že na těchto tradičních kláních se setkávají někdejší aktivní judisté, kteří se stále udržují ve výborné kondici, neboť mnohdy zůstali tomuto sportu věrní a pracují ve funkcích, které jsou s judistickým odvětvím úzce spjaty. Ať už v roli trenérů, manažerů, rozhodčích nebo dalších činovníků. A na vrcholných akcích typu veteránského Mistrovství Evropy to platí dvojnásobně.