BC Orlová – SBŠ Ostrava 75:95 (39:45)

Domácí trenér Radek Wlach pokračuje v postupném omlazování kádru. Pro derby s Ostravou si z ligového celku starších dorostenek Havířova vypůjčil dvě talentované dívky – Minarovičovou a Folwarcznou, které v domácím klubu dávají běžně 20 bodů za zápas.


„Tady dala každá sedm, což jsem ani nečekal. Byl jsem mile překvapen, samotné holky z toho byly nešťastné, že daly tak málo bodů, ale musí si nejprve přivyknout na ženský basket. Přechod od mládeže do seniorek je velký,“ pochválil obě mladé hráčky za odvedené výkony Wlach.


Do dalších bojů s nimi počítá i nadále. „Holky potřebují nabrat zkušenosti. Jsme domluveni s havířovským oddílem,“ potvrdil dohodu Wlach.
Orlová chtěla Ostravu překvapit zonovou obranou s rychlými protiútoky. Soupeř totiž obvykle hrává presink po celém hřišti.


„Nechtěli jsme dovolit, aby nás Ostrava zahušťovala už na naší polovině. V první čtvrtině nám ale vůbec nefungovala obrana a od toho se pak odvíjel zbytek zápasu,“ posteskl si kouč Orlové.


Hostující hráčky daly čtyři trojky, čímž otupily domácí nápor. Samy si vytvořily nadějné vedení. Ve druhé desetiminutovce se zonová obrana domácím dařila a hosté byli bezradní.


„Holky se přesvědčily, že je to dobrá zbraň, Ostrava nám dala jen jedenáct bodů a my se dotáhli. Bohužel mizerný výkon v defenzivě pak pokračoval a my především díky tomuto špatnému bránění prohráli,“ hodnotil Wlach další průběh utkání a vypíchl rozdíl v útočných doskocích, který byl 4 ku 13.
V poslední čtvrtině se ještě vyfaulovala nejlepší střelkyně Orlové Sadrievová a Ostravanky stvrdily svůj úspěch.


Čtvrtiny: 18:34, 21:11, 24:29, 12:21. Rozhodčí: Lázorišák, Štencel, trestné hody: 26/17:35/26, trojky: 4:6, fauly: 26:23, diváci: 30.


Orlová: Sadrievová 23, Šimková 10, Machalová 3, Válková 8, Folwarczná 7, Kubíčková 6, Minarovičová 7, Teuerová 11, Kodenková. Trenér: Radek Wlach.


Další zápasy hraje Orlová až po Novém roce, kdy zajíždí do Brna a Prahy.