Házenkáři Baníku začínají druhou část sezony v Prešově

Už o víkendu vstoupí obhájci titulu do druhé, stěžejní poloviny extraligové sezony, ve které se rozhodne o celkovém (ne)úspěchu mužstva. Na začátek nečeká Karvinou nikdo slabší než vítěz minulého ročníku po základní části – slovenský Prešov.


„To na začátek není zrovna ideální rozjezd, ale asi to tak má být. My ty začátky míváme vždy extrémně náročné. Už jsme si zvykli,“ pousmál se nad nepříznivým losem trenér Karviné Martin Kostelník.


Do konce základní části čeká týmy ještě dost kol, ve kterých se může přihodit ledacos. Základní část končí skoro až za dva měsíce. V polovině března. „Jsme realisté. Myslím, že v tuto chvíli už se náše snaha o co nejlepší pozici pro play off soustředí výhradně na náš interní souboj s Duklou,“ podotkl Kostelník. „Vzájemný zápas nás ještě čeká, Dukla také ještě hraje s Prešovem, Zubřím i v Hranicích, můžeme ji předhonit,“ míní kouč Karviné.


Tomu momentálně kazí náladu zdravotní stav jeho hráčů. „Čekáme ještě na verdikty lékařů, kteří nám dnes sdělí svá stanoviska. Podle toho se zařídíme a stanovíme sestavu na utkání v Prešově. Momentálně je na antibiotikách zkušený Juľo Korňan, těžko říct, jestli se dá tak rychle do pořádku. Zranění navíc sužují Požárka, Kružíka a Sliwku,“ vypočítával hry neschopné borce trenér Baníku.


Smůlou je, že Kružík se Sliwkou se zranili hned v prvních utkáních přípravného období v Polsku. Oba stihli odehrát minutu zápasu. Z tohoto pohledu zmíněná utkání svému účelu zrovna moc neprospěla. „Je to smůla, ale to se mohlo klidně stát i na tréninku. Uvidíme, co nám zdravotní stav hráčů dovolí, ale otevřeně říkám, že za této konstelace pro nás zápas v Prešově není zase tak priorotní. Prešov ani Zubří už v tabulce pravděpodobně nedohoníme, stíháme jen Duklu a i ta má nad námi náskok,“ připomněl situaci v tabulce Martin Kostelník.


Jeho svěřenci v přípravném období nezkoušeli žádné nové varianty herních schémat. „Šlo jen o osvěžení určitých nácviků a klasické dobití baterek,“ pravil Kostelník. Karvinští v přípravě jen vítězili. Vyhráli v polském Lubinu nad místním Zaglebiem 34:32 a 37:34, doma pak porazili Považskou Bystrici 40:30 a 43:27.


„Do zbytku základní části uděláme vše pro to, abychom se co nejvíce sehráli a šli do play off maximálně připraveni. Uvidíme, jak dlouho budeme muset se sestavou improvizovat. Hlavně nesmíme v důležitých zápasech dělat takové množství technických chyb, kterých jsme se dosud dopouštěli,“ zakončil Martin Kostelník.


To bude platit i o zápase v Prešově, kterému bude scházet Pekár, jenž jako jediný z hráčů Tatranu odjel reprezentovat Slovensko na probíhající MS házenkářů do Chorvatska.