Na samý východ Slovenska se sjelo deset družstev ze sedmi evropských zemí. V této konkurenci nebylo snadné uspět. Karvinská děvčata, vedená trenéry Radkem Kroulíkem a Pavlem Wilczkem, se neztratila a mohla dosáhnout i medailových příček.


Všechna družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti. Sokolky nejprve po tuhém boji zvítězily nad Senicí ze Slovenska 7:5, aby pak s dalším slovenským týmem Trenčínem těsně 10:12 prohrály.


Polské družstvo Przemysl ve třetím utkání bylo nad síly Karviné, která prohrála 7:16. „Škoda, že nám utekl začátek zápasu, místy jsme měli navrch, ale holky toho neuměly využít,“ všiml si trenér Kroulík.


V posledním zápase potřeboval Sokol vyhrát, což se mu po výsledku 13:7 nad italskou Gaivinetou povedlo. V tabulce skupiny tak obsadily třetí příčku a bojovaly o konečné páté až osmé místo.


Sokolky pak nejprve porazily slovenské Michalovce 21:9 po jednostranném průběhu utkání a o celkovou pátou příčku si to rozdaly se srbskou Osipavonicí. Karvinské hráčky v tomto duelu prokázaly svou herní vyspělost a vyhrály snadno 16:3.


„Celkově jsme spokojeni. Mohli jsme sice dosáhnout na účast v semifinále, ale náš tým nezaostával v bojovnosti, nasazení ani míčové technice, na čemž se dá do budoucna stavět,“ shodli se oba trenéři Kroulík s Wilczkem.


Vítězem prešovského podniku se nakonec stalo slovinské Celje.


Karviná: Provázková, Madziová – Krumplovičová 4, Pawlasová 3, Šulcová 19, Koudelková, Synková 5, Wilczková 19, Kroulíková 12, Pietraszová 2, Van-lulová 2, Polehlová 9, Surmářová 1. Trenéři: P. Wilczek a R. Kroulík.