SBK Valašské Meziříčí – Sokol Karviná 53:85 (32:36)

Na Valašsku se karvinským hráčům dařilo střelecky i v obraně, ovšem proti slabému protivníkovi se jednalo o povinné vítězství, kterým se Sokol udržel v postupové hře. Vynikající výkon předvedli Oswald, Sodomka a Kraina. Týmově ovšem všichni.


Po čtyřměsíční pauze, zaviněné zdravotními patáliemi s koleny, nastoupil do sestavy Majerik a hrál výborně!


Poločas byl vyrovnaný, ale pak se hosté vypjali k trojkové smršti (celkem 9 trojek), zaznamenali 16 útočných a hned 36 obranných doskoků, čímž soupeře úplně odstavili od možnosti proměnit nějaké šance a navrch přidali 13 zisků v poli, kterými poslední Valachy dorazili úplně.


Karvinští momentálně okupují čtvrtou příčku, jenže poslední dva zápasy hrají v Jindřichově Hradci a na Vysočině, zatímco jejich největší soupeř z Kroměříže hraje dvakrát doma a navíc má lepší vzájemnou bilanci.


„Existuje ještě řada možností, jak to všechno skončí. Naše skupina je extrémně vyrovnaná. Budeme ale bojovat,“ vzkázal příznivcům karvinského basketu trenér juniorů Petr Sodomka.


Karviná: Sodomka 24 (navíc 21 doskoků), Oswald 20 (2 trojky a 16 doskoků), Kraina 17, Mairinger 8, Kníř 7 (5 obranných doskoků), Šeda 4, Bruncko 3, Surmaj 2, Horváth, Mosler, Majerik (7 obranných doskoků). Trenéři: P. Sodomka a P. Krutina.