TJ JM Chodov – Torpedo Pegres Havířov 3:4 po prodl. (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

Havířovští hráli od začátku s chutí a o poslední naději. Domácí je však zaskočili dvěma slepenými brankami, neboť během minuty gólman Kotula dvakrát kapituloval. Torpedo se dostalo znovu do hry pár sekund před přestávkou, kdy vyvinulo velký tlak, který korunoval snížením na 2:1 Kubala.


Na začátku druhé části vyrovnal Juhaňák na 2:2 a začínalo se odznovu. Po vyrovnávací brance Pegres soupeře opět přitlačil. Gólman Pražanů Barák měl ale svůj den a úspěšně odolával všem havířovským pokusům.


Také v závěrečné třetině měli více ze hry hosté a ve 48. minutě dokonali obrat zásluhou Krečmera – 2:3. Chodov ovšem bleskově zareagoval a Šochman se postaral o vyrovnání. Zápas následně dospěl až do prodloužení.


V něm hráli hosté přesilovku. Do hlavní role paliče šancí se obsadil Pavel Kožušník. Nejdříve nastřelil břevno a pak mu radost dvakrát pokazil výtečný Barák. Oslabený Chodov přestál přesilovku bez úhony, ale bod navíc nakonec bral přece jen Havířov. Po nahrávce Krečmera o tom rozhodl Kubala.

„Neproměnili jsme spoustu vyložených šancí. Pouze špatná koncovka rozhodla o tom, že jsme nedokázali vyhrát v řádné hrací době,“ posteskl si po zápase kouč havířovských hráčů Libor Pacík.


Jeho tým sehraje další extraligový zápas již dnes, a to na půdě beznadějně posledního Třince, který dosud v soutěži nezískal ani bod. Nic jiného než výhru tudíž Havířované nemohou brát.


Branky a nahrávky: 11. Šochman (Schwan), 12. Podhráský (Brychca), 51. Šochman (Dvořák) – 20. Kubala (Krečmer), 22. Juhaňák (Kožušník), 48. Krečmer (Jeski), 63. Kubala (Krečmer). Rozhodčí: Gavlas a Mikula, vyloučení: 3:1, diváci: 112.


Havířov: Kotula – Jurčík, Kantor, Kowal, Jeski, Pavel Kožušník, Komínek, Petr Kožušník, Krečmer, Michalík, Bezděčík, Juhaňák, Kubala, M. Kožušník, Varta, Komínek. Trenér: Libor Pacík.