Po běžném souboji s Michalem Trunkátem spadl mladý havířovský hráč na zem, udeřil se do hlavy, zapadl mu jazyk a dostal křeč. „Byl to hrozný pohled. Naštěstí hned přiskočil lékař, kterému pomohl i náš masér. Když ho odvážela sanitka, byl už naštěstí ve stabilizovaném stavu,“ řekl k situaci generální manažer Pepina Rolf Franke.

Je samozřejmé, že samotní hráči už neměli velký zájem v utkání pokračovat. „Dívat se na to, jak se tým lidí v čele s jeho otcem, snaží oživit mladého kluka, je opravdu otřesné. Zápas se neměl dohrát, hráči stejně na florbal nemysleli,“ vrátil se k situaci havířovský trenér Libor Pacík. Stanovisko domácích podpořil i kapitán Pepina Tomáš Chrápek, ale své spoluhráče nepřesvědčil. Utkání se nakonec dohrálo, i když obě strany hrály až úzkostlivě opatrně. Vítězství si v prodloužení připsali hostující hráči.

Tomáš Bajgar byl převezen na urgentníé příjem nedaleké havířovské nemocnice, kde byl důkladně vyšetřen. Lékaři konstatovali silnější otřes mozku a další vyšetření jiné komplikace vyloučila. V nemocnici zůstal na pozorování. V úterý byl z jednotky intenzivní péče přeložen na běžný pokoj. Jak dlouho ale v nemocnici zůstane, to se teď dá jen těžko odhadnout. „Zrovna se od něj vracím. Nemá sice žádné komplikace, ale říkal, že mu není dobře. Bylo mu špatně od žaludku, točila se mu hlava a rozhodně si ještě nějakou dobu v nemocnici pobude. Doufám, že se dá co nejdříve dohromady,“ řekl ke zdravotnímu stavu mladého florbalisty předseda havířovského klubu Pavel Jurčík.

Přestože v tomto případě šlo nakonec naštěstí jen o otřes mozku s krátkodobým bezvědomím, v dalších utkáních budou domácí pořadatelé zřejmě mnohem lépe organizovat i přivolání záchranné služby. Bezprostředně po úrazu totiž místo telefonování na tísňovou linku 155 utíkali přes silnici do nemocnice. Tím zbytečně prodloužili příjezd lékaře. Posádka záchranky pak musela zcela zbytečně vyslechnout emotivní kritiku na pozdní příjezd.

Martin Otipka, Libor Běčák