Torpedo Havířov – FBC Liberec 8:7 po prodl. (1:3, 2:1, 4:3 – 1:0)


Domácí nastupovali po velkém zklamání z neúčasti v play off k zápasu s cílem zvednout si před nevyzpytatelnými souboji o záchranu sebevědomí.


Trenér Pacík poslal na palubovku v jedné útočné formaci trojici bratrů Kožušníků a Pavel otevřel už ve druhé minutě skóre. Zdálo se, že domácí vzali tento zápas, který už nemohl na postavení Torpeda nic změnit, za správný konec. Jenže pak se Havířované dostali do útlumu a Severočeši ještě v první třetině skóre otočili ve svůj prospěch.


Ve 33. minutě se dostali hosté dokonce do tříbrankového trháku a byli na koni. Mdlý výkon Havířova navíc nevěštil pro domácí příznivce nic dobrého.
Po snížení Pavlem Kožušníkem předvedli domácí parádní závěr druhé části. Krečmer upravil na jednobrankový rozdíl a ihned po vhazování mohli domácí dokonce srovnat. Liberec zastavil obrovskou šanci faulem a jen sudí věděli, proč nenařídili trestné střílení.


Poslední část hry, bohatá na góly, přinesla skvělý obrat Torpeda, které se dostalo díky slepeným gólům M. Kožušníka a Kubaly do vedení 6:4.


Konec duelu byl neuvěřitelně hektický. Hosté se nevzdávali, znovu docílili obratu na 6:7 a na tahu byl Havířov. Dvacet sekund před závěrečným hvizdem našel Juhaňák před prázdnou klecí volného Krečmera, který poslal míček do sítě a zápas do prodloužení.


To se hrálo jen jednadvacet sekund. Pak opět zafungovala bratrská spolupráce Kožušníků a po nahrávce Mirka rozhodl o plusovém bodu pro Torpedo Pavel. Tím završil svůj hattrick. „Bylo to divoké utkání, které rozhodlo až naše větší štěstí v prodloužení,“ komentoval výsledek kouč Havířova Libor Pacík.


Před Torpedem je nyní poslední zápas základní části ve Střešovicích a pak následuje play down. V něm se Havířov utká s ostudou extraligy z Třince. „Je to neslavná realita, ale nedá se nic dělat. Musíme se hlavně vyvarovat případného podcenění soupeře. To by se nám mohlo krutě vymstít. Třinec sice nezískal ani bod, ale v posledních zápasech se jeho výsledky hodně zlepšily,“ varoval místopředseda klubu Miroslav Smolka.


Lepší z této dvojice si zajistí příslušnost k extraligové elitě i pro příští ročník.


Branky a nahrávky: 2. Pavel Kožušník (Petr Kožušník), 33. Pavel Kožušník (M. Kožušník), 40. Krečmer (Kantor), 42. Petr Kožušník (Jurčík), 48. M. Kožušník (Petr Kožušník), 49. Kubala (Juhaňák), 60. Krečmer (Juhaňák), 61. Pavel Kožušník (Petr Kožušník) – 8. Salát (Křenek), 9. Salát (Křenek), 20. Krupička (Štěpánek), 32. Krupička (Klucho), 54. Štěpánek (Salát), 59. Salát (Křenek), 60. Štěpánek (Drnec).


Havířov: Kotula – Vydra, Varta, Kowal, Kantor, Jeski, Jurčík, Pavel Kožušník, Petr Kožušník, M. Kožušník, Kubala, Frydryšek, Krečmer, Kičerka, Fojtík, Bezděčík, Juhaňák, Komínek, Kohút. Trenér: L. Pacík.