BC Orlová – SK UP Olomouc 62:75 (40:41)

Orlovanky se proti favoritovi letošního ročníku dlouho statečně držely. Eliminovaly rychlé brejky Hanaček, což jim málem přineslo úspěch už v Olomouci, a v dobrém výkonu pokračovaly i ve druhé desetiminutovce.


Vypadalo to, že by mohly stejně jako v prvním vzájemném utkání lídra tabulky potrápit. Jenže ve třetí čtvrtině se Orlové přestalo dařit střelecky. Prapor domácích nesla jen nová kapitánka Sadrievová, kterou víkend zastihl ve skvělé formě. U družstva hostů se naopak rozehrála Huňková, která Orlovou odrazila čtyřmi trojkami ve druhém poločase a domácí si s ní nevěděly rady. „Holky ji nedokázaly ubránit. V poslední čtvrtce se sice zase střelecky zvedly, po trojce Plaškové se dotáhly na sedm bodů, ale Olomouc si už vítězství pohlídala,“ objasnil trenér BC Radek Wlach.


Mimo jiné proto, že orlovský tým nasadil k osobní obraně po celém hřišti, ale úzkostlivě pískající rozhodčí domácím odpískali řadu faulů, které Olomouc z šestek trestala. Závěr zápasu už byl pouze o trestných hodech.


Čtvrtiny: 19:18, 21:23, 8:16, 14:18. Rozhodčí: Kašparová, Giecek, trestné hody: 8/6:23/17, trojky: 8:6, fauly: 23:14.


Orlová: Kubíčková 4, Z. Kubalová 10, Sadrievová 22, Plašková 19, Horáková 5, J. Kubalová 2, Machalová, Koleňáková.


BC Orlová – Lokomotiva Krnov 72:61 (26:39)


V duelu s velmi zklamaným Krnovem, který ještě den předtím bojoval v Ostravě o první čtyřku, prolomily Orlovanky sérii neúspěchů s tímto soupeřem a konečně jej porazily. Tuto sobotu si to pak mohou zopakovat, jelikož los jim stejného soka přidělil hned na úvod skupiny o udržení.


„Příčinu našeho vítězství bych viděl v tom, že nás oproti sobotě bylo více. Posílila nás zkušená Rašková i Teuerová, která se k nám v sobotu z Vídně, kde studuje, nemohla dostat,“ podotkl kouč Wlach.


Nepříjemný protivník tedy padl, ovšem po prvním poločase a zvláště po první čtvrtině to tak vůbec nevypadalo. „Nevím čím to je, zřejmě psychický blok, ale zase jsme proti Krnovu začali špatně. Vůbec nám nešla střelba a soupeř si vypracoval hrůzostrašný náskok,“ komentoval úvod utkání Radek Wlach.


Orlová ve druhé čtvrtině srovnala krok a zahodila špatný začátek za hlavu, nicméně bodové manko se moc netenčilo. Proto trenér Wlach o přestávce provedl korektury v sestavě; Zuzku Kubalovou poslal na křídlo, postu rozehrávky se chopila zkušená Rašková, která také zatroubila ke zteči třemi trojkami.


Vedle ní podržely tým střelecky Sadrievová a už i Kubíčková, která se snad dostává po zranění do své obvyklé čili výborné formy. „Zlepšili jsme doskoky. Zatímco v první půli jich měly holky na svém kontě jen devět, ve druhé už dvaadvacet. To je obrovský rozdíl,“ poznamenal orlovský trenér.
Ve druhé půli domácí hráčky Krnov doslova přejely. Zahrála si už i Eva Koleňáková, která byla vlastně od druhého kola mimo pro zranění kolene. „Zatímco Krnov točil jen šest, sedm hráček, my jsme prostřídali celou sestavu, holky se dostaly do té správné provozní teploty a pak už jsem mohl na palubovku poslat jen ty, kterým to šlo nejlépe. To mělo na výsledek zápasu rozhodující vliv,“ domníval se Wlach, jehož celek nyní čekají zápasy o udržení ve skupině o 5.-9. místo.


„Ve hře je už jen jedno sestupové místo, které zřejmě obsadí Zlín, takže naše cíle jsou pro zbytek sezony nabíledni. Chceme udržet současné postavení a do sestavy budeme opět zapojovat převážně mladé hráčky,“ stanovil plány kouč orlovských basketbalistek.


Čtvrtiny: 9:21, 17:18, 26:13, 20:9. Rozhodčí: Giecek, Kašparová, trestné hody: 11/7:13/9, trojky: 5:4, fauly: 18:15.


Orlová: Kubíčková 17, Z. Kubalová 6, Sadrievová 19, Plašková 9, Horáková 2, J. Kubalová, Machalová, Koleňáková, Rašková 17, Teuerová 2. Trenér: Radek Wlach.