„Už to začíná mít pořádný náboj. Zapojili jsme se do tréninku a pomalu přidáváme plyn,“ řekl zkušený Radek Štěpánek, který to má z Ostravy do své rodné Karviné „co by kamenem dohodil.“

Svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila si poprvé osahali tvrdý povrch zvaný taraflex, na kterém se očekávaný duel odehraje. „Důležité je, že kurt zůstal stejný jako v předešlých zápasech. Je ideálně rychlý, sedí nám,“ prozradil Tomáš Berdych.

„Povrch nás nemůže ničím překvapit. Zatím jsme na něm neprohráli. Víme, co od toho můžeme čekat, a jsme rádi, že jsme se takto rozhodli,“ doplnil svého parťáka Štěpánek. Podle francouzského kapitána Guye Forgeta se jedná o jejich povrch. Tím si však Češi hlavu nelámou. „Co oni nemají, co nevyrábějí?“ směje se Štěpánek.

Francouzi disponují velice kvalitním týmem, což znamená, že jejich kapitán může postavit kohokoli. Výhoda to ale podle Čechů až taková není. „Ukazuje to sílu hráčů. Mohou však, jak se říká, přebrat. My se musíme starat o sebe, ne o soupeře. Hlavní je podat co nejlepší výkon,“ shodují se Berdych se Štěpánkem.

Nyní zbývá už jen doladit formu. „Hlavní je chytit tu správnou pohodu. Na kurt i prostředí jsme už zvyklí, to je bez problémů,“ pokračoval Berdych.

„Nejdůležitější bylo, aby se kluci v prvních hodinách seznámili s povrchem, který je stejný jako v minulých letech, i když o něco starší. Hlavně bude třeba trénovat servis a return, protože povrch je poměrně rychlý. K dlouhým výměnám moc často docházet nebude,“ předpovídá Navrátil.

V táboře českého výběru zatím funguje vše na jedničku. „Náladu jsme schopni udržet, vždy se na ten týden těšíme, protože atmosféra je pokaždé skvělá,“ usmál se Berdych, který v závěru včerejšího tréninku porazil Štěpánka v ostrém tiebreaku. Karvinský rodák si pak dal na spravení pár koleček kolem kurtu s kapitánem fedcupového týmu Petrem Pálou.