Tatran Střešovice – Torpedo Pegres Havířov 12:1 (1:0, 6:0, 5:1)

V původním plánu havířovského týmu do play off mělo Torpedo na palubovce úřadujícího mistra vyhrát. „Určitě máme víc šancí uspět v Praze, než doma, kde se nám na Tatran dlouhodobě nedaří. Naopak v Praze pravidelně zabodujeme,“ věřili Havířované ještě více než před měsícem. To co se dělo v neděli v Praze, to si za rámeček určitě nedají.


Ještě v první třetině bylo zdánlivě vše v pořádku. Hosté drželi s favoritem krok a vypracovali si i několik šancí. Inkasovali pouze jednou z hole Švéda Von der Pahlena a pomýšleli nadále na úspěch.


Všechny jejich naděje se začaly rychle vytrácet ve druhé části. Hned třikrát dokázali domácí nalepit na sebe v rychlém sledu po dvou gólech a navýšit během dvaceti minut svůj náskok na rozdíl sedmi branek. To už se hra Pegresu zhroutila jako domeček z karet a Tatran si zápas naopak užíval. Havířované nic nevypustili a snažili se neustále o čestný úspěch, ale ve finální fázi hodně kazili a Pražané je pak za to krutě trestali.


V závěrečné části pokračovaly Střešovice v kanonádě. Domácí chtěli asi co nejvíce upozornit na zcela rozdílnou současnou výkonnost předloňských finalistů. Skóre se nezastavilo ani na magické a potupné desítce. Za stavu 11:0 vystřídal v 55. minutě gólmana Laju Kotala, ale i on musel ještě jednou lovit míček ze sítě. Co se Torpedu určitě podařilo, to je zkažení oslav čistého konta ochránci domácí svatyně Kafkovi. Varta ho překonal deset sekund před závěrečnou sirénou, ale to už na ostudě, kterou Pegres v extralize asi nepamatuje, nezměnilo absolutně nic.


„Byl to totální výbuch. Je sice pravdou, že jsme nejeli kompletní, ale tohle se nemělo stát. Teď si musíme v týdnu sednout a k tomuto zápasu se vrátit s čistou hlavou. Taky se už budeme zabývat Třincem. Co nás může čekat a co nás nemine,“ řekl totálně zklamaný místopředseda Torpeda Miroslav Smolka.


Nyní čekají havířovské florbalisty zápasy play down. V nich nastoupí proti beznadějně poslednímu Třinci, který nezískal v sezoně ani jeden bod. Hrát se bude na tři vítězné zápasy, když první dva (14. a 15. března) a případný pátý se odehrají v Havířově.


Branky a nahrávky: 12. Von der Pahlen (Vávra), 22. Garčar, 23. Vávra (Jedlička), 26. Jedlička (Von der Pahlen), 28. Jendrišák (Richter), 39. Von der Pahlen (Jedlička), 40. Vávra (Richter), 41. Vávra (Přívara), 51. Garčar (Richter), 52. Von der Pahlen (Jedlička), 55. Jedlička (Přívara), 58. Garčar – 60. Varta.

Havířov: Laja (55. Kotula) – Kowal, Kantor, Vydra, Varta, Kožušník Pa., Kožušník Pe., Kožušník M., Kubala, Jurčík, Kičerka, Bezděčík, Gajdoš, Komínek.