Sokol Karviná – BK Sokolov 80:65 (40:26)


Mladé basketbalisty čekají ve skupině po odstoupení Karlových Varů a Mariánských Lázní, které vyfasovaly desetitisícové pokuty a vyloučení z příštího ročníku soutěže, už pouze domácí utkání s Žižkovem a dvě utkání venku. Na Žižkově a v Sokolově. Šance na některou z medailí se tím rapidně zvyšují!
Karvinští si během sezony poradili v domácím prostředí už s nejedním vysokým favoritem. Zdolali ostravské Snakes, Hladnov a dokonce i Nymburk, v sobotu připojili i skalp Sokolova.


Domácí na nic nečekali, od začátku na soupeře vletěli a totálním nasazením v útoku i obraně si rychle vybudovali rozhodující náskok. Ve 4. minutě to bylo 16:3, na začátku druhé části již 31:11!


„Dobře jsme střídali celoplošnou obranu mečap s obranným rozestavením 1-3-1 po našem koši. Sokolovští hráči to pak měli hodně těžké. Kluci však byli i mírně přemotivovaní, protože občas některé věci přeháněli. Pak se stalo, že jsme soupeře pustili ke korekci stavu,“ podotkl trenér družstva Roman Hamrus.


Sokolov skutečně šňůrou, za kterou lze hledat jen dekoncentraci karvinských hráčů, snížil na 57:47, ale trenéři Sokola si rychle vzali time out a po něm opět karvinský tlak zesílil. Konečné vítězství je naprosto zasloužené.


Individuálně se prosadili robustní M. Hřebík s 11 doskoky, pěti zisky v poli, Jindřich Wisla s devíti doskoky, na perimetru skvěle pendloval J. Odehnal (4 asistence), výborní byli i T. Micza a J. Skopal (doskoky, pres, zisky). „Střelbu jsme rozložili na celý tým, všichni hráči podali výborný kolektivní výkon. Jsem s nimi spokojen, ale chybičky tam byly,“ neodpustil si trenér Hamrus.


Další výsledky jeho hráčům nahrály, neboť Žižkov porazil doma Nymburk, ale další den prohrál na Hladnově 81:85 po prodloužení. Družstvo Hladnova ukázalo, jak se hraje o medaile, neboť vyrovnalo trojkou tři sekundy před koncem a v prodloužení dohrávalo již bez možnosti vystřídání. Všichni ostatní hráči měli buď pět chyb nebo byli zranění. V obrovské atmosféře a pekelném tlaku se však hosté usmažili.


„Žižkov máme zmapovaný, jde o mimořádně silný mix hráčů z USK, Sparty, Sokola Pražského, Berouna a Příbrami. Je to vyspělé, tvrdé, vysoké a atletické družstvo, nicméně s nepatrně slabší střelbou z perimetru. Uvidíme, co za čtrnáct dní předvede u nás,“ je sám zvědav trenér Hamrus.


Karviná: Odehnal 20, Hřebík 16, Wisla 14, Micza 8, Šutovský 7, Skopal 6, Oswald 5, Kristián 3, Čempel 1, Bahník, Surmaj. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.


Pořadí: 1. Karviná 12, 2. Nymburk 11, 3. Hladnov 11, 4. Ostrava 9, 5. Žižkov 7, 6. Sokolov 4.