Dukla Praha – Baník OKD Karviná 30:28 (15:10)

„Konečně jsme se utkali, při vší úctě k ostatním soupeřům, s někým, kdo hraje ve vrchní části tabulky a představuje kvalitu naší soutěže. Byla to pro nás ostrá prověrka a před play off užitečná konfrontace,“ byl spokojen trenér Baníku Jaroslav Hudeček.


Pro jeho svěřence bylo nesporně výhodou, že od nich nikdo nečekal bodový výsledek. V tomto směru se snažil na mužstvo apelovat i sám Hudeček. „Říkali jsme klukům, ať nejsou zbytečně nervózní, vždyť přeci nemáme co ztratit. Žádný výsledek na našem postavení v tabulce stejně nemůže nic změnit, a že to je přesně ta ideální příležitost ověřit si, na co máme a v čem bychom měli přidat,“ konstatoval kouč Karviné.


S výkonem hráčů v první půli však příliš spokojen nebyl. Karviná, ač mohla hrát bez psychických zábran, nasekala od 15. minuty sedm technických chyb za sebou a přidala žalostnou koncovku. „Hráči Dukly působili jistějším dojmem, hráli v pohodě,“ připustil Jaroslav Hudeček.


Do té doby byl zápas vyrovnaný, pak ale nastal zlom a Dukla odskočila na poločasových 15:10. „Kluci zbytečně odevzdali soupeři pár míčů. Nebýt toho, mohli jsme ve druhé části kousat více,“ míní Hudeček.


Do druhé půle vstoupili jeho hráči slušně. Drželi se, ale pak přišel pětiminutový střelecký výpadek, který Pražané využili k vybudování téměř nedostižného náskoku. „Dukla nám odskočila na 23:14 a já měl strach, aby to hráče psychicky nepoznamenalo a neutržili jsme nějaký debakl. Chtěli jsme totiž původně předvést výkon, kterým bychom v play off mohli pomýšlet na postup, protože já, a věřím že i hráči, chci do finále,“ nastínil Hudeček své obavy.


Paradoxně pak napětí z karvinských hráčů spadlo a začala se hrát zcela jiná házená. Karvinští zvedli střeleckou úspěšnost, gólman Mrkva zvedl úspěšnost zásahů a najednou znervózněla Dukla. Její náskok se začal povážlivě tenčit, až se vypařil docela. Hosté stáhli manko na jediný gól. „V té době jsme udělali jedinou technickou chybu, v tom byl ten rozdíl,“ upozornil Hudeček.


Na bod už ale baníkovci nedosáhli, nicméně i tak se přesvědčili, že se s Duklou dá hrát a vyhrát. „Nebýt těch dvou výpadků, mohli jsme soupeře psychicky naleptat. Alespoň jsme si ale Duklu oťukali a víme, že máme šanci. Soupeř je určitě k poražení. S tou pasáží ve druhém poločase, kdy jsme mohutně stahovali, jsem spokojen a hráče za to musím pochválit,“ hodnotil kouč Karviné.


Chválit mohl i mladého Kavku, kterého vytáhl do A mužstva z juniorky a talentovaný hráč se mu odvděčil perfektním výkonem a pěti góly. Měl 100% úspěšnost. Výborně podle něj hráli i Požárek a tradičně nejlepší střelec mužstva Petrovský. S kým naopak spokojen být nemohl, byli Šulc a Sliwka. „Ti byli strašní. Oba propadli střelecky, pravá strana nám haprovala,“ podotkl Hudeček.


Suma sumárum, ve výkonu Karviné ještě byly rezervy, ale pokud se vše podaří do vyřazovací části vyladit, není Karviná s totálně omlazeným týmem bez šance na medaile ani letos. „A to nám ještě pořád chyběli zranění hráči,“ upozornil Hudeček na absenci Heinze, Hastíka, Brože, Faitha i Kružíka.


Sled: 2:0, 4:4, 9:6, 9:9, 12:9, 17:11, 19:13, 23:14, 24:17, 27:19, 27:22, 29:22, 29:27, 30:27. Rozhodčí: Pešek, Pavlát, sedmičky: 6/3:3/2, vyloučení: 4:3, diváci: 330.


Nejvíce branek Prahy: Rams 7/3, Polášek a Stehlík po 5.


Karviná: Mrkva, Lefan – Petrovský 7/2, Pavlíček 2, Kavka 5, Monczka 1, Vančo 1, Požárek 4/4, Kočí 1, Mrózek 1, Vala, Kubis, Sliwka 3, Šulc 3. Trenér: Jaroslav Hudeček.