Těšil jste se na reprezentační sraz, který byl zrovna v Karviné?
Těšil jsem se strašně moc. Už od Vánoc, kdy jsem se vrátil po Novém roce do Montpellieru, jsem se těšil. Hrát před domácími diváky a také před rodinou je vždy svátek. Dneska jsem si to opravdu užil, jen škoda toho výsledku.


Co říkáte na svou klubovou sezonu ve Francii?
Sezona je rozjetá slibně. Zatím jsme v tabulce první s náskokem tří bodů na Chambery, kde hrajeme v předposledním kole. Tam se nejspíš rozhodne. Bude to vyrovnané až do konce. Za dva týdny hrajeme rovněž semifinále, a já doufám, že i finále francouzského poháru. V semifinále máme také Chambery. I tady chceme uspět.


Sledujete letošní špatnou sezonu karvinského týmu?
Určitě. Je hrozná škoda, že to vypadá zatím tak špatně, protože Karviná je tradicí české házené. Jen doufám, že se brzy mužstvo pod trenérem Hudečkem zvedne a bude brzy zase hrát evropské poháry.


V Montpellier hrajete pravidelně. Jak jste spokojen se svou pozicí v mužstvu?
Momentálně to nemůže být lepší. Hraji v průměru 40-45 minut na zápas. Naskakuji do všech důležitých zápasů, takže jsem spokojen. Ale je to těžké. Je tam velká konkurence. Jakmile člověk nehraje chvíli dobře, ihned na svou šanci čekají další hráči, kteří vás okamžitě nahradí.


Fakt, že jste před svým příchodem do předního evropského klubu, jako je Montpellier, nevolil žádný mezistupeň, čili menší klub, se vám nyní ukazuje jako správný krok, že?
Ano, nyní už mohu říci, že mi to vyšlo. Svým způsobem to byl trochu risk, ale já chtěl do týmu s nejvyššími ambicemi a to se podařilo. Myslím si, že přestoupit z české ligy rovnou do takového klubu se nepodaří každému. Tuším, že jsem vůbec první český hráč, kterému se to takhle podařilo, takže to hodnotím opravdu kladně a jsem hrozně spokojen.


Zdá se, že prožíváte skvělý rok, navíc kvalifikaci o postup na ME máte výborně rozjetou. Dotáhnete to do postupového konce?
Ano, letošní sezona je povedená. Na podzim jsem měl sice problémy se zraněním (natržený prsní sval – pozn. red.), ale teď už jsem zdravý a pravidelně hraji. Kvalifikace je skutečně skvěle rozjetá, ale bude záležet jen na nás, jestli to nakonec zvládneme a postoupíme.


K tomu vám teď stačí vyhrát dvakrát doma. Portugalsko totiž prohrálo doma s Francií. Potěšili vás francouzští kolegové?
Já to čekal. Francouzi jsou nejlepším týmem na světě a je strašně těžké je porazit. S jejich výhrou v Portugalsku jsem počítal. O to víc musíme docenit náš nedávný úspěch, kdy jsme je doma porazili.
ADAM JANUSZEK