Do Karviné se sjelo celkem 280 plavců a plavkyň z osmadvaceti oddílů z Čech, Moravy a Slezska, aby si v rámci XI. ročníku Karvinského motýlkářského trojboje ověřili současnou plaveckou výkonnost.


O popularitě této soutěže svědčí i skutečnost, že se do této soutěže pravidelně přihlašuje 380-430 závodníků. „Pro časovou náročnost závodu je však tento omezen počtem rozplaveb, které limituji maximální počet závodníků pro přijetí,“ vysvětlil předseda pořádajícího klubu Kosatky Karviná Valter Kocur.


Po úvodním proslovu, který pronesl předseda komise tělovýchovy a sportu magistrátu města Karviná Roman Hamrus se závody v bouřlivé atmosféře rozjely na plné obrátky. Všichni plavci se snažili o nejlepší osobní výkony a nejlepší celkové umístění jak v hlavní soutěží, tak v doprovodných disciplínách.


V hlavní soutěži, ve které soutěžilo 75 plavkyň a 79 plavců na tratích 50, 100 a 200 m motýlek, jejichž bodový součet určoval pořadí, byli nejlepší následující závodníci.


Mladší žačky a žáci
1. Petra Gebaujerová (Opava), Martin Hořava (Vyškov)
2. Petra Štastná (Kometa Brno), Marek Osina (Kroměříž)
3. Petra Vybihálová (Zlín), David Bezruč (Uherský Brod)
Z pořádajícího oddílu Kosatky Karviná se umístili 8. Tereza Kodajková, 9. Jakub Bystroň a 19. Adéla Osuchovská

Starší žačky a žáci
1. Věra Kopřivova (Přerov), Daniel Flora (Krnov)
2. Beáta Polišenská (Zlín), Dominik Vavrečka (Ostrava)
3. Zuzana Šerá (Zlín), Jakub Knesl (Nový Jičín)
Z pořádajícího oddílu Kosatky Karviná se umístili 15. Gabriela Krzyžanková, 20. Radim Vrtělka a Tereza Bucharová


Dorost a členstvo
1. Dominika Buchmanová (USK Praha), Jonáš Böswart (SKS Praha)
2. Renata Hlavňová (Ostrava), Jakub Nezdoba (Prostějov)
3. Tereza Mráčková (Prostějov), Lukáš Grábl (Kometa Brno)
Z pořádajícího oddílu Kosatky Karviná se umístila 10. Ivana Kristová


Nejhodnotnějšího výkonu mítinku dosáhli v kategorii mužů havířovský plavec Ondřej Broda, jenž 50 m volným způsobem zaplaval v čase 24,00 s a ziskem 694 bodů. V kategorii žen to byla Dominika Bachmanová z USK Praha, která na 200 m motýlek dosáhla času 2:25,72 min., v přepočtu tedy 640 bodů.

Z doprovodných disciplín v různých věkových kategoriích lze vybrat velmi dobrá umístění domácích plavců z Karviné.
2. Adrian Bromek 100 m volný způsob (55,45 s) – 601 bodů
3. Adrian Bromek 50 m volný způsob (24,95 s) – 620 bodů
3. Ivana Kristová 50 m volný způsob (28,98 s) – 582 bodů
1. Radim Vrtělka 50 m prsa (37,52 s) – 361 bodů
3. Tereza Bucharová 50 m prsa (41,69 s) – 383 bodů
3. Michalea Wojaczková 50 m motýlek (43,63 s) – 212 bodů
3. Michalea Wojaczková 50 m znak (44,70 s) – 226 bodů