Mladé naděje Jäklu Karviná nedávno dosáhly na krajském poháru malošků a předžáků svých prvních větších úspěchů.


Karvinské děti ve věku od 9 do 10 let vybojovaly několik předních umístění. Vanessa Jurásková například běžela 60 m a skončila třetí časem 9,90 s, Tereza Uherková byla rovněž třetí v hodu 2kg medicinbalem za výkon 5,39 m, Sára Sedláková ve stejné disciplíně, tedy hodu plným míčem, ale tentokrát jednokilovým, skončila dokonce druhá. Další druhé místo připojila Sára v běhu na 400 m (1:33,4 min.).


Karvinským dětem tedy závody vyšly nad očekávání, a to Jäklu ještě chyběli dva všestranní talenti – David Staněk a Jan Pazdera. „Škoda, že byli oba nemocní. Podle dosažených časů na trénincích by zcela jistě pobrali několik dalších medailí,“ řekl nám trenér Jaroslav Staněk. I tak ale byla malá karvinská výprava úspěšná, a to je motivující prvek do další práce.


„Děti, které v oddíle máme, ateltika baví a pracují na sobě. Snažíme se dělat atletiku ve městě na nějaké solidnější úrovni. Vždyť má u nás velkou tradici, ale v poslední době se na to nějak pozapomnělo,“ upozornil trenér Staněk. Ten momentálně shání další atletické talenty.


„Vedle chlapců se chceme zaměřit také na vybudování dívčího družstva. Hledáme talenty po školách, kde zjišťuji, že děti sportovat chtějí a mezi dívkami i chlapci je velký zájem o provozování atletiky. Navíc si myslím, že právě pro dívky je atletika jako dělaná, protože ve městě moc příležitostí uplatnit své sportovní dovednosti nemají. Je tady tuším krasobruslení, házená, pak volejbal a to je asi tak vše,“ poukazuje Staněk na omezené možnosti dívek ke sportování.