„Nominační pozvánku na zápas si vyslouží jen ten, kdo si ji zaslouží. A hráčů, kteří mě na Dukle nepřesvědčili, bylo hned několik,“ byl po právu nespokojen trenér Hudeček a s ním i řada příznivců karvinské házené, kteří letos prožívají pravou noční můru.


Hudečkovi na Dukle nejvíce vadila absence agresivity, nasazení a bojovnosti. „To mi vadí ze všeho nejvíc. Karviná byla vždy dostatečně známá svou tvrdostí, kdežto hráči Dukly, to byly vždy takové panenky, jenže v prvním utkání jsme dostali nařezáno my. A ještě prohráli,“ zlobil se kouč Baníku OKD.


Před nedělním pokračováním série se tato skutečnost musí urychleně změnit. Baníku musí být opět zdravá agresivita a maximální nasazení s důrazem vlastní. „Dukla to doma předvedla, my ne, proto jsme prohráli. V neděli to musí být naopak,“ burcuje Hudeček své hráče.


Dalším problémem, který trenér Baníku v utkání viděl, byla špatná součinnost obrany s brankáři. Ti také nepodali optimální výkon. „Ono to spolu ale souvisí. Když nejste dostatečně agresivní, nebojujete, pak necháte hráče soupeře střílet z dobrých pozic a je zle. Přesně toho se hráči na Dukle dopouštěli. To je další věc, kterou musíme do neděle odbourat,“ upozorňuje trenér HCB.


K jeho překvapení byla na Dukle aspoň výborná procentuální úspěšnost střelby spojek. Jenže ta byla také na úkor střelby z ostatních pozic. „Vůbec jsme se neprosadili z křídel ani z pivota. To je třetí a poslední věc, kterou musíme v neděli napravit,“ dodal Hudeček. Jenže to se všechno hrozně lehce řekne. Jak to ale bude konkrétně vypadat v praxi? A dá se to vůbec napravit?


„Chuť na tréninku hráči mají, tam jim nelze upřít snaha. Ale pak přijde soupeř a rázem je vše jinak. Hráči se zaleknou nebo co, není to ono. Proto musíme provést určité změny, aby to mělo na kádr příznivý dopad,“ plánuje Hudeček.


Jeho juniorku čeká v sobotu důležitý zápas v plzeňské Košutce v rámci I. ligy. Tam s sebou chce Hudeček vzít určitou skupinu hráčů, o kterých je přesvědčen, že by se mohli uplatnit i v extraligovém duelu s Duklou. „Pokud mě přesvědčí, vyslouží si pozvánku na neděli,“ je už předem rozhodnut Hudeček.


Pak si nebral servítky směrem k těm hráčům, u kterých je přesvědčen, že týmu neodevzdávají vše, co mohou. „Máme v kádru hráče, kteří sice mají na svém kontě titul, ale podíl na něm mají minimální nebo žádný. Jestli byli sedmnáctí, osmnáctí hráči v pořadí a do hry naskakovali sporadicky na pár minut a titul za ně udělali takoví borci jako Radčenko, Juříček a další, pak je jasné, že se jen vezli. A v této době, kdy už jsou tahouni pryč a oni by měli převzít zodpovědnost za výsledky, musí tým táhnout sami. Jenže to se neděje a s takovými hráči se budeme muset rozloučit,“ čílil se Jaroslav Hudeček.