Extraligoví házenkáři Baníku, kteří letos prožili nuznou sezonu, ji mohou v neděli nalakovat do růžových barev a úplně převrátit její vnímání. Mladý tým trenéra Jaroslava Hudečka totiž momentálně sahá po finále!


Baník otočil proti Dukle zápasový stav z 0:1 na 2:1 a již zítra může učinit poslední krok. Má jedinečnou příležitost kvalifikovat se sám do boje o titul českého mistra, v což před sezonou nevěřil snad nikdo. „Byl by to obrovský úspěch,“ podotkl trenér Baníku Jaroslav Hudeček, který se svým týmem může pražskou Duklu definitivně položit na lopatky. V opačném případě by se Dukla dostala zpět do sedla.


„Samozřejmě, pořád je tady v záloze ještě poslední utkání na Dukle, ale já už se do Prahy nechci vracet a myslím, že ani hráči ne. Navíc by byla obrovská škoda cestovat do Prahy za vyrovnaného stavu 2:2, protože pak by byla psychická výhoda na straně Dukly. Teď jsme na koni my a nemůžeme si prostě dovolit, aby nás z něj Dukla sesadila zpět dolů,“ burcoval mužstvo karvinský trenér.


„Bude to stejný boj a brnkačka na nervy jako v předchozích dvou duelech. Ta mozaika celé série je složena z tisíce střípků a každý může hrát obrovskou roli,“ pomohl si přirovnáním letos extrémně vytížený trenér Hudeček. Ten zároveň nabízí jednoduchý recept, jak na Duklu vyzrát.


„Pokud s ní opět vydržíme držet krok, bude se to tahat a soupeř nepůjde do vedení, aby se mohl uklidnit, pak zase Dukla znervózní a neunese situaci, tak jako se jí to stalo ve středu v Praze,“ myslí si Hudeček.


Přesně tímto stejným způsobem zlikvidoval Baník Pražany ve druhém i třetím klání. Byl neustále na dohled, dokonce vedl, čímž vytvořil na soupeře tlak, který Dukla neustála. „Doufám, že přesně to se stane i v neděli,“ modlí se Hudeček.


Dukla skutečně ve druhé části středečního zápasu neunesla psychický nápor. Její hráči si míč předávali jako horký brambor, přihrávky končily pod nohama nebo v autu, Pauzovi svěřenci nebyli schopni převzít balon a ten jim padal z rukou. Pak se ještě sami dorazili špatným střídáním a diskusemi s rozhodčími.


Něco podobného očekává Hudeček i ve čtvrtém pokračování série. „To bude zápas jako hrom. Očekávám těžkou bitvu, ve které bude rozhodovat každá maličkost. Samozřejmě do toho dáme vše. Spoléháme na Mrkvu a obranu, a pokud vydržíme, a já věřím, že ano, držet vyrovnané skóre, nehledě na to, pokud bychom vedli, pak se Dukla určitě položí,“ je si jist Hudeček.


Duklu by opravdu psychický tlak mohl zlomit. Je na pokraji vyřazení, přitom před sezonou vyhlašovala atak na titul. Ten se pro ni teď zdá být na hony daleko. Trenér Hudeček své hráče nabádá, aby byli neustále ve střehu.


„Čekám, že to bude zase obrovsky napínavé. Hráčům kladu na srdce, aby hráli pořád to svoje, zápas může být klidně 55 minut vyrovnaný a teprve pak se rozhodne. Na Dukle to taky bylo padesát minut vyrovnané, pak udělali domácí triviální technické chyby, jaké se hned tak nevidí a to byla voda na náš mlýn. Důležitá otázka je ale ta, proč je Dukla udělala? No protože jsme ji k tomu naší hrou donutili. Byli jsme důslední, trpěliví, nepanikařili,“ hned si odpověděl na svůj dotaz Hudeček a proto apeluje na své svěřence, aby stejný výkon zopakovali i nyní. Pak bude jisté, že sezona skončí medailovým a tudíž vynikajícím úspěchem zelenočerných barev.


Nedělní utkání začíná v 10.30 hodin, nevysílá jej žádná televize, a tak se určitě vyplatí přijít se do haly přesvědčit na vlastní oči, jak dramatická série s Duklou nakonec dopadne.