Intevo Karviná – HBC Vsetín 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)


Rozhodující část sezony začali svěřenci trenéra Vladimíra Sýkory výtečně. Do hry se trenérovi hlásilo tolik hráčů, že Sýkora sestavil tři kompletní formace a ještě musel pár hráčů poslat do role diváků.


Nezahráli si tak Komendir, Novotný, Hořák, Pěnták ani zkušený Kijonka. „Sezona už skončila dorostencům, navíc se vrátili Kartuš, Wlaka i Folwarczný, který dlouhou dobu nehrál, což jsou všechno zkušení borci,“ vysvětloval přetlak v sestavě lídr karvinského týmu Martin Kurz.


Ten společně s křídly Lukou a Rosůlkem tvoří hlavní útočnou vozbu Inteva, která nezklamala ani v prvním zápase. „Přestože jsme oba duely vyhráli a odstartovali tak výborně, nejslabším článkem našich zápasů byli rozhodčí,“ musel se zmínit o arbitrech Kurz. Právě on vyfasoval od arbitrů v obou duelech desetiminutové tresty a ve třetím utkání série bude svému týmu chybět.


Vsetín nastoupil do boje proti Karviné patřičně namotivován, domácí si nechtěli nechat nic líbit, a tak byly obě bitvy emocionálně dost vypjaté. Valaši vlétli do zápasu jako vítr, Intevo tlak přestálo s pomocí výtečného Bluchy v bráně a ujalo se vedení zásluhou Kurze.


„Ten gól nám pomohl. Uklidnili jsme se, v zádech měli výborného gólmana, mohli jsme hrát v klidu,“ doplnil Martin Kurz. On a jeho spoluhráči přidali v další třetině další dvě branky a směřovali k vítězství. Důležitým momentem se pak stalo Bluchovo chycené trestné střílení, kterým svůj tým výrazně podržel. Vychytanou nulu nakonec neudržel, ale domácí za stavu 3:1 přidali další tři góly a Valaši už stihli jen kosmeticky upravit skóre.


Branky Inteva: Luka 2, T. Wróbel 2, Kurz, L. Rosůlek.


Intevo Karviná – HBC Vsetín 5:4 (1:3, 1:0, 3:1)


Druhý duel začalo Intevo špatně. „Někteří kluci si už asi mysleli, že je hotovo. Že když se napoprvé vyhrálo 6:2, udělá se druhá výhra tak nějak sama. Jenže tohle je play off, tady není nikdy nic jistého. Hraje se na vítězství a je jedno, o kolik kdo vyhrál,“ připomněl známou pravdu vyřazovacích bojů Kurz.


Za nepříznivého stavu 1:3 se domácí o přestávce vyburcovali k větší aktivitě i zdopovědnosti. Nechtěli připustit, aby se na Valašsko cestovalo ke třetímu utkání za stavu 1:1.


„Věřili jsme pořád v sílu našeho týmu, začali hrát koncentrovaně a důrazně. Vsetín jako by se uspokojil vedením, ve druhé části jsme jej výrazně přehráli, i když byl stav jen 2:3 pro soupeře. Výsledek jsme však mohli otočit už v prostřední části, byli jsme lepší,“ soudil Martin Kurz.


Domácí se dostali do hry díky gólu Řehůřka. Další tutovky vychytal gólman Vsetína Šimar.


Zasloužený obrat dokonali Karvinští až v poslední patnáctiminutovce. Hostům začaly ubývat síly, což domácí dokázali ztrestat. Kanonýr Luka dalšími trefami otočil skóre na 5:3, hosté v závěru opět jen korigovali.


Branky Inteva: Luka 3, Řehůřek, T. Wróbel, stav série: 2:0.


Karviná: Blucha – Dittmann, Kartuš, Tomiczek, Řehůřek, Folwarczný, Zaremba – Kurz, Luka, L. Rosůlek – Wlaka, Pavlíček, Hublík – T. Wróbel, Wolf, M. Kubica. Trenér: Vladimír Sýkora.

Další zápas hraje Karviná ve Vsetíně již zítra, kdy může rozhodnout. Případný čtvrtý duel by se hrál v sobotu 2. května opět ve Vsetíně a rozhodující páté utkánípak nezvykle hned v neděli 3. května v Karviné.