Jednalo se o druhý ročník otevřené soutěže beachvolejbalových dvojic mužů, do které se mohly týmy hlásit od října až do vánoc 2008. V první fázi zmiňovaného projektu – základní části, se týmy utkaly systémem každý s každým po individuální domluvě. V polovině dubna se prvních osm dvojic utkalo v play off na závěrečném turnaji na dvě prohry podle standardních pravidel.


Obsazení přihlášených dvojic se oproti loňskému roku výrazně nezměnilo. Ve dvojici s názvem Relytoyo nahradil Miloš Střelka Lukáše Klimku, v týmu s označením Pat a Mat zase úspěšný trenér juniorek Jäklu Stanislav Koupil vystřídal Michala Jurču. Totéž by se dalo říct o celkovém vývoji závěrečného turnaje a konečném pořadí na prvních pozicích.


Zhruba po pěti hodinách velice vyrovnaných soubojů se dostalo na semifinálové boje. V tom prvním porazil ostravský team Relytoyo (Vladimír Brus + Miloš Střelka) 2:0 (21:14, 21:16) na sety karvinský Marta Team (Jiří Fousek + Marcel Lotter). Ve druhém klání si pak role oproti loňskému ročníku prohodily týmy Stará promiň (Tomáš Russina + Pavel Bariš) s dvojicí Pat a Mat (René Kempný + Stanislav Koupil). Pat a Mat vrátili prohru z loňského semifinálového boje dvojici Stará promiň a to výsledkem 2:0 na sety (21:18, 21:18).


O třetí místo se tak utkala družstva Stará promiň a Marta Team. Po lítém boji si nejnižší místo „na bedně“ uhájili Tomáš Russina a Pavel Bariš (Stará promiň). V extrémně náročném finále si naopak to nejvyšší místo zajistili obhájci prvenství z Relytoyo, kteří vyhráli nad týmem Pat a Mat 2:0 (21:16, 21:17). Vladimír Brus s Milanem Střelkou se tak stali stejně jako v loňském roce vítězi Zimní ligy.


Pořadatelé z BVK pak poděkovali všem zúčastněným, hráčům i těm, kteří je přišli podpořit a vedení ZŠ Dělnická v Karviné za výbornou spolupráci a významnou pomoc při realizaci celého projektu.


„Zároveň bychom na začátku beachvolejbalové sezony rádi pozvali všechny, kteří mají tento sport rádi na akce, chystané naším klubem BVK. Tou nejbližší je turnaj v beach badmintonu. Turnaj pro širokou veřejnost proběhne 16. května v areálu letního koupaliště v Karviné. Přihlásit se je možno už nyní na našich webových stránkách,“ poznamenal Otakar Kotyza z Beach Volleyballu Karviná.


Další informace o této a dalších připravovaných akcích lzde dohledat na internetových stránkách www.beachkarvinat.net.


Konečné pořadí Zimní ligy 2008/09 v beachvolejbalu dvojic: 1. Relytoyo, 2. Pat a Mat, 3. Stará promiň, 4. Marta Team.