Karvinský tým se před baráží spojil s juniorským týmem Hladnova s cílem vytvořit jeden silnější konkurenceschopný celek. A k postupu málo sehraného družstva přes obrovského favorita baráže chyběl kousek.


BK Česká Lípa – Sokol Karviná 73:52 (35:23)

Po náročném osmihodinovém přejezdu nezachytili karvinští hráči (s hladnovskými borci v sestavě) začátek a rychle prohrávali. Poté vyrovnali hru a předváděli velmi bojovný výkon.


Domácí se po druhé části utrhli na 49:31 a náskok si udržovali. „V posledních dvou minutách jsme udělali tři chyby, rozhodčí nám pískli nějaké fauly a místo patnáctibodového rozdílu narostl náskok soupeře na 21 bodů. To bylo moc,“ přiznal trenér družstva Roman Hamrus.


Individuálně zahráli výborně Tomáš Kraina (trojky), Jakub Podhajský na rozehře a Petr Sodomka (14 doskoků).


„Bohužel se k nim nikdo další nepřidal. Byli jsme nervózní, dopustili se mnoha ztrát a nedokázali uhlídat dvoumetrového pivota Kobosila. Ten dával koše, jak se mu zachtělo,“ viděl příčiny porážky v prvním duelu trenér Hamrus.


Jeho svěřenci skvěle pokryli jednoho z nejlepších hráčů této věkové kategorie v Česku – Kryštofa Jelínka z Ústí nad Labem (dal jen 4 body), ale svými rychlými vniky jim dělal velké problémy zase liberecký rozehrávač Příhonský. Ostatní tři děčínské hostovačky Karvinští relativně pokryli.


„Domácí vyhráli zaslouženě, byli zkušenější. Nám by více vyhovovala porážka kolem 10-13 bodů, ke které chyběly necelé dvě minuty,“ uzavřel zápas na severu Čech Roman Hamrus.


Karviná: Sodomka 17, Kraina 15 (4 trojky), Podhajský 14, Horváth 2, Mosler 2, Fruhauf 2, Hadinec, Neškera, Šeda, Skalba, Sitek, Bruncko.


Sokol Karviná – BK Česká Lípa 83:71 (38:31)

Hned druhý den se hrála odveta v Karviné. Družstvo Sokola se neskutečně otřepalo a skvěle bojovalo. Atmosféra na ZŠ Družby byla fantastická.
„Nebylo slyšet vlastního slova. Vtrhli jsme na soupeře s totálním nasazením, pomohl nám fakt, že nervózní hosté brzy střídali pivota Kobosila, jenž si nasbíral tři fauly,“ popisoval lomoz v tělocvičně karvinské školy i situaci na začátku utkání trenér Hamrus.


Po naprosto důrazném zonpressu Karvinských se ti dostali do vedení 18:6 a vypadalo to, že by snad mohli výsledek otočit. Hosté se trochu vzpamatovali a do přestávky korigovali.


Jenže i nástup do druhého poločasu byl ze strany Sokola famózní. Opět perfektní presink a neukvapené střely znamenaly nadějné vedení 52:31!
„V tu chvíli bylo srovnáno, ale bylo nám jasné, že v takovém tempu a s takovou hrou na riziko nemůžeme vydržet celých čtyřicet minut,“ podotkl Hamrus.


To se potvrdilo, navíc postupem času začali domácí sbírat fauly. Hráči se ale nevzdávali, skvěle bojovali a pořád vedli větším náskokem. Poslední vzepětí přišlo mezi 36.-38. minutou, kdy se ze stavu 73:58 dostali na 81:60 a po koši Horvátha minutu a padesát sekund před koncem vedli už postupovým rozdílem 83:61.


Pak ale následovaly dvě šťastné trojky Kryštofa Jelínka na 83:67. Jelínek prokázal, že je velkým hráčem. „Hráli jsme pořád na riziko, ale bohužel, v závěru už nám to nevyšlo. I tak ale musím hráčům poděkovat za skutečně vynikající výkon, hráli mimořádný zápas,“ shrnul Hamrus barážové klání.


Triple double zaznamenal bijec Petr Sodomka, deset zisků a tři trojky obstaral kapitán Jan Horváth, rozehrávač Kraina zase přidal 5 doskoků, 3 zisky a 2 trojky. Pod košem skvěle bojovali Jakub Podhajský a Patrik Mosler.


„Suma sumárum nám chybělo více zkušeností v posledních dvou minutách. Ty se ale dají nabrat právě v takových zápasech. Věřím, že se družstvo může enormně zlepšovat,“ zakončil optimisticky Roman Hamrus.


Karviná: Sodomka 28, Horváth 21, Kraina 14, Podhajský 14 Mosler 4, Neškera 2, Sitek, Šeda, Skalba, Frühauf, Hadinec, Bruncko. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.