O uplynulém víkendu proběhl na vítkovickém stadionu atletický šampionát Moravy a Slezska staršího žactva. Děvčata z Orlové na této akci nemohla chybět, i když odjela do Ostravy v omezené skupině tří atletek. Minivýprava trenéra Jana Bardase však byla velice úspěšná.


Ve skoku vysokém si Kateřina Perutková pěkným výkonem 155 cm zajistila druhé místo. A stříbrnou medaili samozřejmě.


Na zkušenou byla do Vítkovic vyslána i mladší žákyně Emily Gerulová. Mezi děvčaty o tři roky staršími si nevedla špatně. V běhu na 60 metrů skončila devátá časem 8,58 s. Na trati 150 m vybojovala osmé místo za čas 20,44 s. „Oba časy nejsou jejími nejlepšími výkony, ale byl dost silný protivítr, což se na výsledcích Emči projevilo,“ hodnotil kouč Bardas běžecké výsledky orlovského talentu.


Emily pak ještě zabojovala v dálce, kde novým osobákem skočila 508 cm a získala nečekanou bronzovou medaili.


Nejlépe si vedla Adéla Paluchová. V zahajovací soutěži v oštěpu poslala toto náčiní do vzdálenosti 35,14 metrů a nedala soupeřkám šanci. Vítězství!


Ve své druhé disciplíně – hodu kladivem stačil orlovské závodnici výkon 36 m na druhé místo. Své účinkování ukončila Adéla pěkným výkonem v kouli a za 10,37 m na ni zbylo nepopulární čtvrté místo.

„Myslím, že děvčata svými výkony ostudu rozhodně neudělala, spíš naopak. Můžeme jim jen popřát, aby jim forma vydržela. Některé z našich dětí se ještě v nejbližších dnech zúčastní olympiády mládeže v Táboře,“ podotkl trenér talentovaných orlovských závodnic Jan Bardas.