O jejich úspěchu rozhodlo předposlední kolo soutěže, kdy v přímém souboji o postup zdolali nebezpečný tým Suchdola nad Odrou, a to dosti výrazně 30:19.


Díky lepším vzájemným zápasům i celkovému skóre bylo už v tu chvíli jasné, že postup nemine právě havířovské hráče.


Ti začali po vítězném utkání bezprostředně slavit už na palubovce karvinské haly MFK (bývalá Kovona), kde hráli své domácí zápasy v letošní sezoně.


„Je to super pocit a přál bych jej každému zažít. Celý rok jsme se o něco snažili a teď se to stalo skutečností. Jsme rádi, že můžeme reprezentovat havířovskou házenou na určité úrovni. Jen škoda, že jsme nemohli náš sport předvést i občanům Havířova,“ poznamenal po úspěchu manažer klubu Marian Zielina, jenž stojí za opětovným vznikem klubu, který musel hrávat svá domácí klání v sousední Karviné.


Svěřenci trenéra Richarda Zieliny prokazovali v jarní části sezony vrcholnou formu. „Tým neskutečně bojoval. Dokázal plnit to, na čem jsme se před každým utkáním dohodli. Dodržoval stanovenou strategii. V tomhle směru jsem si nemohl na nic stěžovat. Šlo vidět, že řada hráčů má za sebou působení ve vyšších soutěžích, několik hráčů z Karviné hrálo dokonce extraligu. Jsou to páni házenkáři,“ smekl pomyslný klobouk úspěšný trenér Richard Zielina.


V závěrečném 22. kole soutěže, pod vlivem bujarých oslav, prohráli jeho hráči v Krmelíně vysoko 17:37, ale to už jim na náladě nemohlo nic ubrat.
Z rukou představitelů severomoravského svazu házené převzali pohár pro držitele titulu severomoravské oblasti. Ten si vybojovali jarní spanilou jízdou, ve které ve vyrovnané tabulce rychle smazali malé bodové manko a prakticky po třetím jarním kole se vyšvihli do čela, kde zůstali až do konce.


V posledních zápasech zaznamenávali důležité výhry – např. v Rožnově 31:27 a hlavně doma nad hlavním konkurentem ze Suchdola, který úplně rozbili poměrem 30:19.


Dokázali vyhrávat nad všemi nejvážnějšími adepty postupu, měli čtvrtou nejlepší obranu a nejsilnější útok, proto slaví prvenství v soutěži zaslouženě.


„Tenhle tým měl v sobě neskutečného vítězného ducha. Je to skvělý kolektiv. Nerad bych za celoroční snažení někoho vyzdvihoval, ať to byl hráč, který nám přišel pomoct jen na jeden zápas nebo se zúčastnil pár tréninků, anebo borci, kteří odehráli všechna utkání, tým prostě vystupoval jako jedna parta a stejně jsme oslavili i postup,“ poděkoval hráčům za odvedenou práci manažer klubu Marian Zielina.


Za Baník si letos zahráli například někdejší karvinští hráči Pavel Kubík, Pavel Filipi, Tomáš Brůna, Michal Jaščenko a v neposlední řadě také Roman Konečný, čtyřnásobný mistr republiky s karvinským Baníkem, jenž se stal vůdčí osobností týmu.


„Kromě hráčů, kteří měli na postupu pochopitelně lví podíl, bychom touto formou rádi poděkovali i všem, kteří na našem úspěchu participovali, od našich partnerů počínaje po naše fanoušky konče. Všichni mají na postupu svou zásluhu,“ pravil na závěr Marian Zielina.


Ve stejném složení by se Havířovští rádi sešli i na začátku další sezony.

Konečné pořadí: 1. Havířov 35 (+184), 2. Suchdol n. O. 35 (+177), 3. Veselá A 34, 4. Polanka n. O. B 31, 5. Krmelín 29, 6. L. Zubří B 29, 7. Rožnov p. R. 20, 8. Klimkovice 20, 9. Třinec 10, 10. Nový Jičín 10, 11. Krnov 9, 12. Veselá B 2.