HC Ostrava – Sokol Karviná B 5:16 (2:7)


Béčko si dojelo pro povinné body do Ostravy a zaznamenalo šesté vítězství v soutěži.


Karviná B: Janků – Szotková, Piechaczková, Plocová, Bekenová, Pawlasová, Káňová, Hořčicová, Pechová, Wojaczková, Nolčová, Ralevská. Trenér: Odvarka.


Sokol Karviná A – Sokol Hrabůvka 45:2 (21:1)


Co se povedlo v severomoravské lize mladších žaček (skončily celkově první), to se povedlo také starším žačkám Sokola a to je velký úspěch.


O konečném prvenství se rozhodovalo mezi Karvinou a Lesanou Zubří. Po posledním utkání, kdy karvinská děvčata připravila Hrabůvce pěkný debakl, rozhodovaly při rovnosti bodů vzájemné zápasy. Ty měly lepší mladé Sokolky a také skóre měly příznivější, takže jejich vítězství v soutěži je zcela zasloužené.


Talentovaná karvinská děvčata zaslouží obrovské uznání, neboť řada z nich zaskakovala také v lize mladších dorostenek a pro zranění v jarní části některá z nich trenérům Kroulíkovi a Wilczkovi chyběla.


Přesto hráčky dovedly své snažení do vítězného konce. Poslední utkání s Hrabůvkou bylo bezproblémové, když Karviná vedla v poločase 21:1 a nebylo co řešit. Soupeř na jaře z deseti zápasů destkrát prohrál. V zimě totiž zcela vyměnil kádr a z první pozice se sesunul na konečnou čtvrtou.


„Holky letos prokázaly velký talent. Celou sezonu na sobě poctivě pracovaly a zaslouženě triumfují v severomoravské oblasti. Mají v sobě značný potenciál se nadále zlepšovat,“ zhodnotil své svěřenkyně hlavní kouč Radek Kroulík.


Karviná A: Procházková, Madziová – Šulcová 14, Kroulíková 9, Wowrová 8, Adamusová 7, Synková 4, Krumplovičová 2, Wilczková 1, Van-Lulová, Polehlová, Koudelková. Trenéři: Radek Kroulík a Pavel Wilczek.


Konečné pořadí: 1. Karviná A 33, 2. Zubří 33, 3. Poruba 20, 4. Hrabůvka 18, 5. Karviná B 12, 6. Ostrava 4.